Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
20,010 İzlenme
Percy Jackson ve Olimposlular Şimşek Hırsızı
5.9 IMDB Puanı

Percy Jackson ve Olimposlular Şimşek Hırsızı

(Percy Jackson ve Şimşek Hırsızı)
Yönetmen
Senaryo Craig Titley, Rick Riordan
2010 yılında vizyona giren Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief izle ya da Türkçe adıyla Percy Jackson & Olimposlular: Şimşek Hırsızı izle filmi, yönetmenliğini Chris Columbus’un yaptığı bir filmdir. ABD, İngiltere ve Kanada ortak yapımı olan Percy Jackson ve Şimşek Hırsızı full izle filmi aksiyon ve fantezi filmleri türünde yer almaktadır. Percy Jackson film serisinin ilk bölümü niteliğinde olan film, Rick Riordan'ın Percy Jackson ve Olimposlular Şimşek Hırsızı romanından uyarlanmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Brandon T. Jackson, Alexandra Daddario, Jake Abel, Rosario Dawson, Steve Coogan, Uma Thurman, Catherine Keener, Joe Pantoliano, Kevin McKidd, Sean Bean, Dylan Neal, Pierce Brosnan gibi oyuncular yer almaktadır.

Percy Jackson ve Olimposlular Şimşek Hırsızı Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Empire State Binası'nın üstünde Zeus, Poseidon ile tanışır ve Poseidon'un yarı tanrı oğlu Percy Jackson'ı Zeus'un ana yıldırım civatasını çalmakla suçlar. Poseidon, kardeşine Percy'nin gerçek kimliğinden habersiz olduğunu söyler, ancak Zeus, civatanın Yaz Gündönümü gece yarısından önce Olyimpos Dağı'na geri gönderilmemesi durumunda , iki hafta içinde tüm tanrılar arasında savaş olacağını söyler.

Percy ise disleksi hastalığı olan 16 yaşında bir genç olmasına rağmen suyun altında oldukça yeteneklidir. Bir okul gezisinde Percy, şimşek çakmasını talep eden ve İngilizce öğretmeni kılığına giren Alecto’nun saldırısına uğrar. Percy'nin en iyi arkadaşı Grover Underwood ve Latince öğretmeni Bay Brunner, Alecto'yu geri püskürtmesine yardım eder ve Brunner, Percy'ye güçlü bir silah olduğunu iddia ettiği bir kalem verir ve Grover'a Percy ve annesi Sally'yi Long Island'daki yarı tanrı çocuklar için gizli bir yaz kampına götürmesini söyler.

Percy Jackson 1 izle filminde kampta Minotaur Percy’nin annesini öldürür. Daha sonra Brunner'ın kaleminin sihirli bir kılıç olduğunu fark eder ve Minotaur'la savaşır ve onu kendi boynuzuyla öldürür. Olaydan üç gün sonra uyanan Percy, Poseidon'un oğlu olduğunu ve Brunner’ın bir Chiron olduğunu öğrenir. Percy, yarı tanrı güçlerin eğitime başlar ve diğer yarı tanrılarla tanışır. Bir süre sonra Chiron'un emirlerine karşı gelen Percy, Kıvırcık ve Annabeth ile birlikte Yeraltı Dünyası'na doğru yola çıkar. Luke, Percy'ye Yeraltı Dünyasından kaçmalarını sağlayacak bir harita verir. Percy'ye ayrıca Hermes'ten çalınan bir çift uçan kanatlı ayakkabı ve Luke'un en sevdiği kalkanı alır.

Fantastik filmler severlerin izlemesini tavsiye ettiğimiz filmlerden biri olan Percy Jackson ve Olimposlular Şimşek Hırsızı izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full Hd ve 1080p kalitede, en iyi film izleme sitesi Film Gezegeni farkıyla keyifle izleyen herkese iyi filmler dileriz.
Serinin diğer filmleri 1

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

14 yorum