Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
23,614 İzlenme
Spiral: Testere Devam Ediyor
5.3 IMDB Puanı

Spiral: Testere Devam Ediyor

(Spiral: From the Book of Saw)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Lionsgate
  • Film Süresi 1sa 33dk
Senaryo Pete Goldfinger, Chris Rock, Josh Stolberg
2021 yılında vizyona giren Testere filmleri serisinin devam filmi Spiral: From the Book of Saw izle ya da türkçesiyle Spiral Testere Devam Ediyor izle filmi Darren Lynn Bousman yönetmenliğinde beyaz perdeye aktarılmıştır. Senaryosu Josh Stolberg ve Peter Goldfinger isimleri tarafından kaleme alınan Spiral full izle filmi ABD yapımı olup suç ve korku filmleri türünde yer almaktadır. Spiral türkçe dublaj izle filmi Testere film serisinin dokuzuncu bölümüdür olarak Testere 9 olarak bilinmektedir. Jigsaw isimli seri katili durdurmak için elinden geleni yapan polislerin hikayesinin anlatıldığı filmin oyuncu kadrosunda ise Chris Rock, Max Minghella, Marisol Nichols, Samuel L. Jackson isimleri yer almaktadır. Spiral Testere Devam Ediyor türkçe dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Dört Temmuz Amerika Kurtuluş günü sırasında gerçekleşen bir geçit töreni sırasında, Dedektif Marv Boswick, bir hırsızı kanalizasyona doğru kovalarken, domuz maskesi takan biri tarafından arkadan saldırıya uğrar ve bayılır. Kendine geldiğinde ise kendisini bir metro tünelinde dilinden zincirlere asılmış bir vaziyette bulur.

Boswick’in karşısındaki monitörde ise kayıtlı mesaj oynamaya başlar ve bu mesajda, dilini yırtıp yaşaması ya da tren gelene kadar kalıp ölmesi seçenekleri vardır. Ancak Boswick bu tuzaktan zamanında kaçamaz ve trenin çarpmasıyla ölür. Bir sonraki gün Yüzbaşı Angie Garza, Dedektif Ezekiel Banks'e yeni bir ortak ve idealist bir çaylak olan William Schenk’i atar. Banks ve Schenk ise Boswick'in ölümünü araştırır ve Banks bu cinayetin ölen Jigsaw katilinin tarzına benzediğini söyler. Testere son filmi izle daha sonra, birkaç yıl önce Banks'ten gelen bir yardım çağrısını umursamayan ve neredeyse Banks’in ölümüne neden olan Fitch adında bir cinayet dedektifi kaçırılır ve bir su tankında elektrik çarpmasını önlemek için parmaklarını koparması gereken bir tuzağa yerleştirilir ancak o da bu tuzaktan kurtulamaz ve feci şekilde can verir. Fitch’in ölümünden sonra ofisteki bazı memurlar, onunla olan geçmiş meseleleri nedeniyle Banks'ten şüphelenmeye başlar. Bir süre sonra polis karakoluna bir domuz kuklası ve içinde Schenk'in dövmeli derisinin bir parçası olan bir hediye kutusu gelir. Kutunun içinden çıkan bir şişe ise onları, Banks ve babası Marcus Banks'in gittiği bir hobi dükkana yönlendirir. Polisler dükkana geldiğinde ise bir teyp kaseti ve Schenk’e ait olan ceset bulurlar.

Daha sonra Banks’in babası Marcus, katilin peşine düşmeye karar verir ancak girdiği bir depoda tuzağa düşer ve kaçırılır. Aradan bir gün geçmesinden sonra bu kez Garza kaçırılır ve bir borudan yüzüne akan sıcak balmumunu durdurmak için omuriliğini bir bıçakla kesmesi gerekir. Ancak bulunduğu yer karakolun soğuk deposudur. Ancak Garza omuriliğini kesemeyince sıcak balmumu yüzünden ölür. İpucu kovalayan Banks ise onun cesedini bulur. Bir süre sonra Banks’de yakalanır ve uyandığında bir boruya bağlı şekilde ve yanında bir demir testeresi bulur. Banks kolunu kesip kurtulmayı düşündüğü sırada gevşemiş bir vida fark eder ve onu çıkararak kaçmayı başarır. Daha sonra, Banks'in bir görev sırasında cinayet işleyen ve onun itiraf etmesiyle hepsa atılan eski ortağı Peter Dunleavy'yi bulur. Yakınlardaki monitörde ise Banks’e iki seçenek sunulur. Banks ya onu serbest bırakacak ya da ölüme terk edecektir. Ancak kurtarmak için hamle yaptığında, anahtara zamanında ulaşamaz. Testere son filminde Banks daha sonra bir başka odada Boswick'i tünellere çeken hırsızın cesedini kullanarak kendi ölümünü taklit ettiği ortaya çıkan ve asıl katil olan Schenk'le karşılaşır.

Schenk, Banks’e aslında Dunleavy'nin öldürdüğü Charlie Emmerson'ın oğlu olduğunu itiraf eder. Schenk ayrıca Marcus dahil diğer öldürdüğü tüm polislerin yolsuzluğa bulaştıklarını söyler. Banks ile ortak olabileceğine inanan William ise ona son bir test yapar ve Marcus'un havada tutulduğunu ve yavaşça kanının çekildiğini ona gösterir. William daha sonra polisi arayarak bir katilin sivil birini kovaladığını söyler ve bu sayede SWAT ekibi olay yerine gelecektir. Banks'e bir silah vererek ya Marcus'u kurtarması gerektiğini ya da kendisinin kaçmasına izin vereceğini söyler. Banks ise Marcus'u kurtarmak için hedefi vurur ve onu biraz rahatlatır. Kısa bir süre sonra Swat ekibi gelir SWAT ekibi gelir ve ekip dışardan gelirken bir tetikleme teline dokunarak Marcus’un tekrar yukarı çekilmesine neden olur. Bu sırada Marcus’un koluna yapıştırılan silah yüzünden gelen SWAT ekibi onu katil zannederek öldürür. En iyi korku filmleri serilerinden biri olan Testere son filmi Spiral izle ya da Spiral Testere Devam Ediyor izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden donmadan tek part halinde izleyen herkese iyi korku filmleri dileriz.
Serinin diğer filmleri 7

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

4 yorum