Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
8,680 İzlenme
VOL-İ
8.4 IMDB Puanı

VOL-İ

(WALL-E)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Pixar
  • Film Süresi 1sa 38dk
Yönetmen
Senaryo Andrew Stanton, Pete Docter, Jim Reardon
ABD’li Pixar Animasyon Stüdyoları tarafından yapılan WALL-E izle ya da türkçe ismiyle VOL-İ Türkçe Dublaj izle filmi 2008 yılında Andrew Stanton yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Senaristliğini Pete Docter, Jim Reardon ve Andrew Stanton’un yaptığı bu müthiş animasyon filmi 534 milyon dolar hasılat elde ederken 1 Oscar ödülü, 86 farklı ödül ve 85 adaylık ile önemli bir başarı sağlamıştır. IMDb top 250 filmleri izle listesinde altmış birinci sırada yer alan yapım, bu zamana kadar yapılmış en yüksek maliyetli animasyon filmidir. Wall-E full hd izle animasyon filmindeki karakterleri ise Ben Burtt, Elissa Knight, Jeff Garlin ve Fred Willard gibi isimler seslendirmiştir.

Animasyon filmleri izle severlerin büyük beğenisini kazanan Vol-i izle filminin konusu ise şöyle, 29. yüzyılda, tüketim çılgınlığı, büyük şirketlerin açgözlülüğü ve doğanın tamamen ihmal edilmesi dünyayı devasa bir çöplüğe ve çorak arazilere çevirmiştir. Yeryüzünde insanlık adına hiçbir şey kalmamış ve tahmini yedi yüzyıl önce dev yıldız gemilerin üreten devasa şirket Buy-n-Large tarafından tahliye edilmiştir. BnL'nin dünyayı temizlemesi için geride bıraktığı bütün çöp robotlarından ise sadece bir tanesi çalışır durumdadır, dünyada tek kalan çalışır durumdaki robotun ise WALL-E den başkası değildir. Bir gün, WALL-E'nin çöpleri ve ilginç bulduğu nesneleri toplama rutini sırasında EVE adlı yumurta şeklindeki bir robotu taşıyan insansız bir sondanın gelmesiyle bozulur. WALL-E dünya dışından gelen robot tarafından vurulur. WALL-E izle ona en son kaydettiği görüntüleri gösterdiğinde EVE bekleme moduna geçene kadar bağlantı kurmaya başlar. Yaşayan bir fide vardır. Sonda ise daha sonra EVE'yi tamir edip bitkiyi toplar ve WALL-E'nin yardımı ile ana gemisi olan Axiom'a geri döner. Axiom'un Dünya'yı terk etmesinden bu yana geçen yıllarda, insanlar tembellik ve yer çekimi yüzünden çaresizce bir şişman ve tembel bireylere dönüştüler. Çünkü her istedikleri makineler tarafından karşılanır. Geminin kaptanı McCrea bile sürekli otopilot ile gemiyi uçururken arkada keyif çatmaya alışır.

McCrea, bitkinin geminin Holo Dedektörüne yerleştirilmesinin ve insanlığın yeniden küllerinden doğup normal yaşantısına başlayabilmesi için Dünya'ya sıçramayı tetikleyeceğini keşfeder. Ancak EVE'nin hafızası incelendiğinde tesisi bulamaz. Bu durum EVE için pek de hayırlı değildir ve ceza alır. WALL-E araya girerek suçun onda olmadığını söylese de EVE'nin bu çıkış haydut ilan edilmesine neden olur. Olayların umduğu gibi gitmemesi üzerine EVE, WALL-E'yi bir kaçış kapsülüne bindirerek eve göndermeye çalışır, ancak alınan bitki kendi kendini imha etmek üzere bir bölmeye yerleştirilmiştir. WALL-E bitkiyi kurtarmak için kendini feda ederek bölmeye atlar ve bitki ile birlikte uzaya fırlatılır. EVE'de peşlerinden gider. WALL-E hayatta kalır ve bitkiyi kurtarır. Animasyon filmleri severlerin sıkılmadan ailece izleyebilecekleri WALL-E izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle VOL-İ filmini 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izlemenizi herkese tavsiye ediyoruz.