Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
6,793 İzlenme
Buz Devri 1
7.5 IMDB Puanı

Buz Devri 1

(Ice Age 1)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Twentieth Century Fox
  • Film Süresi 1sa 21dk
Senaryo Michael J. Wilson, Michael Berg, Peter Ackerman
2002 yılında vizyona giren Ice Age 1 izle ya da Türkçe adıyla Buz Devri 1 izle filmi, yönetmenliğini Chris Wedge ve Carlos Saldanha isimlerinin yaptığı ABD yapımı bir animasyon filmidir. Macera ve komedi filmleri türünde yer alan Buz Devri izle filminin senaryosu ise Michael Berg, Michael J. Wilson, Peter Ackerman isimleri tarafından kaleme alınmıştır. Buz Devri izle animasyon filmleri serisinin ilk filmi olan Buz Devri full izle filminin karakter seslendirmelerini ise Ray Romano, John Leguizamo, Denis Leary, Goran Višnjić, Jack Black isimleri yapmıştır.

En sevilen animasyon filmlerinden biri olan Buz Devri Türkçe Dublaj izle animasyon filminin Türkçe Dublaj seslendirme kadrosunda ise Ali Poyrazoğlu, Yekta Kopan, Haluk Bilginer, Hakkı Ergök, Atilla Şendil, Mazlum Kiper, Aziz Güngör gibi isimler yaparken, Dublajı en beğenilen yapımlardan biridir. Buz Devri 1 Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, kılıç dişli bir sincap olan Scrat, meşe palamutunu kış için saklayacak bir yer bulmaya çalışır. Sonunda, onu yere bastırmaya çalışırken, istemeden kilometrelerce uzanan bir buz levhasının çatlamasına neden olur. Zar zor kurtulduğu Buz Devri^nden kaçmak için güneye göç eden bir tarih öncesi hayvan sürüsünün içine düşer.

Diğer tarafta ise Sid, ailesi tarafından geride bırakılır ve kendi başına yaşamaya karar verir. Ancak yemeklerini bozduğu iki Brontotheres tarafından saldırıya uğrar ve kısa süre sonra kendisiyle dalga geçen Manny tarafından kurtarılır. Daha sonra Sid, Manny ile arkadaş olur ve korunmasız olmamak için yolculuğuna onunla devam eder. Manny ise Sid'in hareketlerinden rahatsız olur ve kendi başına göç etmek ister, ancak Sid yine de Manny'yi takip etmeye devam eder.

Bu arada, bir Smilodon sürüsünün lideri olan Soto, daha önce sürünün yarısını şefin bebek oğlu Roshan'ı yiyerek öldürdüğü için bir insan kabilesinden intikam almak istemektedir. Buz Devri 1 izle filminde Soto, insan kampına bir baskın düzenler, ancak Diego tarafından köşeye sıkıştırılır ve Roshan ile birlikte şelaleden aşağı atlar. Diego ise çocuğu geri almak için gönderilir ve eğer geri alamazsa Roshan'ın yerine öldürülecektir.

Diğer tarafta ise Sid ve Manny, nehirden çıkmaya çalışan anneyle karşılaşırlar, dalmaktan yorulurlar. Annenin Roshan'ı Manny'ye emanet ettikten sonra nehir suyuna kapılır ve kaybolur. Sid daha sonra Manny’yi ikna eder ve bebeği geri vermek için insan yerleşimine giderler ancak burada kimseyi bulamayınca Diego ile karşılaşırlar. Dördü, Diego'nun onları pusuya düşürmek için beklediği Half-Peak'e doğru yola devam eder. Gelmiş geçmiş en iyi animasyon filmlerinden biri olan Ice Age 1 izle ya da Buz Devri 1 izle animasyon filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede, en iyi yabancı film izleme sitesi Film Gezegeni farkıyla keyifle izleyen herkese iyi seyirler dileriz.