Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
8,195 İzlenme
Buz Devri 3
6.9 IMDB Puanı

Buz Devri 3

(Buz Devri 3)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Twentieth Century Fox Animation
  • Film Süresi 1sa 34dk
Senaryo Peter Ackerman, Michael Berg, Yoni Brenner
2009 yılında vizyona giren Ice Age: Dawn of the Dinosaurs izle ya da Türkçe adıyla Buz Devri 3 Dinozorların Şafağı izle filmi Carlos Saldanha ve Mike Thurmeier ikilisi tarafından yönetmenliği yapılan ABD yapımı Buz Devri filmleri serisinin üçüncü filmidir. Senaryosu Peter Ackerman, Michael Berg, Yoni Brenner isimleri tarafından yazılan Buz Devri 3 izle filmi aksiyon ve macera filmleri türünde yer alan bir animasyon filmidir. Filmin karakter seslendirmelerini ise Ray Romano, John Leguizamo, Denis Leary, Chris Wedge, Seann William Scott, Josh Peck, Queen Latifah, Simon Pegg gibi isimler yapmıştır.

Buz Devri 3 Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, ikinci filmdeki olaylardan sonra Manny ve Ellie evlenir ve ilk çocuklarını beklemektedir. Manny, ailesiyle aynı kaderi yaşamak istemediğinden, hem Ellie hem de bebekleri için mükemmel ve güvenli bir hayat kurmaya kararlıdır. Diego ise avcı olarak avantajını kaybettiğini ve aile hayatına uygun olmadığını düşündüğü için sürüden ayrılıp ayrılmama arasında kararsız kalmıştır. Sid ise kendi ailesi olmasını ister ve bir mağarada bulduğu terk edilmiş üç yumurtayı evlat edinir. Manny ise Sid’e yumurtaları almaması konusunda uyarıda bulunur ancak Sid onu umursamaz. Yumurtalar ise bir gün sonra yavru dinozorlar olarak hayata gözlerini açarlar.

Sid, Buz Devri 3 izle filminde üç dinozoru büyütmek için elinden geleni yapmaya çalışır. Ancak dinozorların çılgın davranışları diğer hayvanları korkutmaya başlar. Daha sonra üç afacan dinozor Manny'nin çocuğu için inşa ettiği oyun alanını yıkar ve Manny'yi kızdırırlar. Bir süre sonra, yumurtaları bırakan dişi bir T-rex dinozor gelir ve hem Sid'i hem de yavruları alır. Diğerleri ise onları takip eder ve mağaranın soyu tükenmiş olduğu düşünülen dinozorların yaşadığı uçsuz bucaksız bir yeraltı ormanına gittiğini fark ederler.

Bu arada, Sid ve anne T-Rex, yavruları beslemede konusunda birbirleriyle yarışırlar. Ancak Sid bu yarışı kaybetse de aileye kabul edilir. Bir gün sonra ise Sid, dinozorlardan ayrılır ve Rudy’nin saldırısına uğrar. Buck, Sid'i kurtarmak için Crash ve Eddie'yi yanına alır ve son anda Sid’in hayatını kurtarırlar. Manny, Sid'e çocuklara bakma konusunda başarılı olduğunu söyler. En sevilen animasyon filmleri arasında yer alan Buz Devri filmleri serisinin üçüncü filmi Ice Age 3 Dawn of the Dinosaurs izle ya da Buz Devri 3 Dinozorların Şafağı izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede, en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden keyifle izleyen herkese iyi filmler dileriz.