Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
2,195 İzlenme
Buz Devri 2
6.8 IMDB Puanı

Buz Devri 2

(Buz Devri 2 Erime Başlıyor)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Twentieth Century Fox Animation
  • Film Süresi 1sa 31dk
Yönetmen
Senaryo Peter Gaulke, Gerry Swallow, Jim Hecht
Oyuncular Ray Romano, John Leguizamo, Denis Leary, Chris Wedge, Seann William Scott, Josh Peck, Queen Latifah
2006 yılında vizyona giren Ice Age: The Meltdown izle ya da Türkçe adıyla Buz Devri 2 Erime Başlıyor izle filmi Carlos Saldanha tarafından yönetmenliği yapılan ABd yapımı animasyon filmidir. Buz Devri filmleri serisinin ikinci filmi olan Buz Devri 2 izle filminin senaryosu ise Peter Gaulke, Gerry Swallow, Jim Hecht isimleri tarafından yazılmıştır. Filmin karakter seslendirmeleri ise Ray Romano, John Leguizamo, Denis Leary, Chris Wedge, Seann William Scott, Josh Peck, Queen Latifah isimleri tarafından yapılmıştır.

Buz Devri 2 Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Manny, Sid ve Diego dört bir yanı çok yüksek bir buz duvarı ile çevrili bir vadide yaşamaya başlamışlardır. Bir süre sonra bu üçlü, buz duvarının vadiyi sular altında bırakabilecek devasa bir baraj olduğunu keşfederler. Bir akbaba ise onlara vadinin diğer ucunda hepsini kurtarabilecek bir tekne olduğunu söyler ve tekneye ulaşmaları için sadece üç günleri vardır. Bir süre sonra barajın en tepesinden büyük bir buz parçası kopup vadiye düştükten sonra vadiyi terk etmeye çalışırlar. Ayrıca düşen buz parçalarından biri aslında eski çağlardan kalma iki deniz sürüngenini barındırmaktadır.

Manny, Buz Devri 2 izle filminde ekipten bir süre ayrılır ve bu sırada Diego ve Sid, Crash ve Eddie adlı iki yaramazla karşılaşırlar. Manny ise insanlar tarafından öldürülen ailesi konusunda endişeleri devam ederken, dişi bir mamut olan Ellie ile karşılaşınca şoke olur. Diğer tarafta ise Sid, Crash ve Eddie’yi selden kaçmaları için gruba davet eder. Ekip bir su birikintisini geçerken buzların erimesiyle ortaya çıkan iki yaratıkla karşılaşır. Ellie ve Manny, buzlar çatlamaya başlayınca, arkadaşlarını kurtarmak için işbirliği yaparlar. Diğer tarafta ise Sid, kendisini tanrı zanneden bir kabile tarafından kaçırılır. Sid kabile için bir ateş yakar ve aradığı saygıyı bulduğunu düşünür. Ancak kabilenin planı ise onu bir çukura atarak kurban etmektir. Sid zar zor canını kurtardıktan sonra kendi ekibine gider ve durumu anlatır, ancak kimse ona inanmaz.

Akbabalar grubu taciz etmeye başladığında, ekip tekneyi bulur ancak aralarında hangi yolun daha güvenli olduğu konusunda tartışırlar. Bu sırada buz duvarı yıkılır ve vadi sular altında kalır. Ellie ise bir mağarada mahsur kaldıktan sonra, Manny onu kurtarmak için geri döner. Bir süre sonra Sid, daha önce onu kaçıran kabileyle tekrar karşılaşır ve Sid’i kendilerine katılması için ikna etmeye çalışırlar. Daha sonra oluşan çatlaklardan çıkan mamutlar, mamutların neslinin tükenmediğinin göstergesi olur. Sevilen animasyon filmi serisi Buz Devri 2 izle ya da Buz Devri 2 Erime Başlıyor izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede Film Gezegeni farkıyla izleyen herkese iyi animasyon filmleri dileriz.