Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
212,522 İzlenme
Cruella
7.4 IMDB Puanı

Cruella

(Cruella)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Walt Disney Pictures
  • Film Süresi 2sa 14dk
Senaryo Aline Brosh McKenna, Jez Butterworth, Kelly Marcel
101 Dalmaçyalının kötü karakteri Cruella izle filmi 2021 yılında Craig Gillespie yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Yüzbir Dalmaçyalı romanından esinlenerek beyaz perdeye aktarılan Cruella filminin senaryosu ise Dana Fox, Jez Butterworth, Aline Brosh McKenna, Kelly Marcel ve Steve Zissis tarafından düzenlenmiştir. 101 Dalmaçyalı film serisini yeniden çekimlerine bir hazırlık olarak çekilen filmin oyuncu kadrosunda ise Emma Stone, Emma Thompson, Joel Fry, Paul Walter Hauser, Emily Beecham, Kirby Howell-Baptiste, Mark Strong isimler rol almıştır.

2021 yılının en iyi filmlerinden biri olan Cruella altyazılı izle filminin konusu ise 70’li yıllarda moda konusunda keskin bir zekaya sahip olan Estella Miller isimli küçük kız, annesi tarafından sicilini temiz tutması için okuldan alarak Londra’ya taşınırlar. Gitmeden önce kızının okulu için maddi destek isteyebileceği bir partiye giderler ancak Estella annesinin uyarılarına rağmen partiye küçük köpeği ile birlikte gizlice girer ve burada evin 3 Dalmaçyalı köpeği tarafından kovalanırken annesinden yardım istemek için dışarı kaçar ve köpeklerin annesine saldırmasına ve uçurumdan aşağı düşerek ölmesine neden olur. Annesinin ölümünden kendisini sorumlu tutarken olay yerinden kaçar ve iki sokak çocuğunun yaşadığı bir binaya girer ve onlarla arkadaş olur.

Aradan 10 yıl geçer ve büyümüş Estella artık arkadaşları ile birlikte hırsızlık yaparken onların kılık değiştirmesine yardımcı olurken modacılık yeteneklerini geliştirir. Estella’nın doğum gününde ise arkadaşları ona hediye olarak Liberty isimli ünlü bir giyim mağazasında iş ayarlar ancak işe gittiğinde ise onu hademe yaparlar. Yaptığı işten sıkılan Estella akşam işten sonra sarhoş olup vitrini yeniden dekore eder. Ancak vitrinde uyuyakalıp sabah patronu tarafından yakalanıp kovulmak üzereyken o dönemin en ünlü modacısı Barones von Hellman dükkana gelir ve vitrine hayran kaldıktan sonra, kovulan Estella’ya müthiş bir iş teklifi yapar. Barones ile görüşmeye gittiğinde ise onu etkileyen bir çalışma yaparak güvenini kazanır. Bir süre sonra Estella’nın yaptığı tasarımlar beğenilir ancak Barones’in annesi Catherine’e ait olan bir kolyeyi taktığını görünce fazlasıyla şaşkına döner ve yaklaşan bir baloda arkadaşlarından o kolyeyi çalması için yardım etmelerini ister.

Curella türkçe dublaj izle filminde balo günü geldiğinde Estella kendisini gizlemek için Cruella isimli bir karakter yaratır ve daha önceden tanıdığı bir butikten Barones’in eski kreasyonlarından birini giyer. Baloda oldukça dikkat çeken Cruella, arkadaşlarına kasayı açmaları için zaman kazandırır ve planları istedikleri gibi işleyince Estella kolyeyi almayı başarır. Kolyesinin çalındığını fark etmesinden sonra Barones düdüğü ile dalmaçyalı köpeklerini çağırınca Estella annesinin ölümüne Barones’in sebep olduğunu fark eder ve arkadaşlarına köpekleri kaçırmalarını söyler. Sonraki davetlerde Estella durumu abartarak Barones’in rolünü çalar ve kendini ön plana çıkarmayı başarır. Ancak onun yeni davranışları arkadaşları dahil herkesi rahatsız etmeye başlar. Dalmaçyalı filmlerinin bir parçası olan Cruella izle filmini Türkçe dublaj ve altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede donmadan tek part halinde sitemizden izleyen herkese iyi seyirler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

118 yorum