Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
5,316 İzlenme
Malefiz 1
7.0 IMDB Puanı

Malefiz 1

(Maleficent)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Walt Disney
  • Film Süresi 1sa 37dk
Senaryo Linda Woolverton, Charles Perrault, Milt Banta
Charles Perrault masallarından uyarlama olan ve Robert stromberg yönetmenliğinde 2014 yılında vizyona giren Maleficent izle filmi Linda Woolverton'ın senaristliğinde ABD yapımı fantastik filmler kategorisinde yer almaktadır. Türkçe ismi Malefiz izle olan filmin oyuncu kadrosunda ise Angelina Jolie, Sharlto Copley, Elle Fanning, Sam Riley, Imelda Staunton, Juno Temple, Lesley Manville gibi isimler yer almaktadır.

Fantastik filmler hayranlarının izlemesi gereken filmler arasında yer alan Malefiz 1 Türkçe Dublaj izle filminin konusu ise şöyle, Malefiz büyülü bir ormanda yer alan birbirinden farklı yaratıkların yaşadığı Moors isimli bir şehirde yaşayan oldukça güçlü bir peridir. Küçük yaşlarla aşık olduğu Stefan isimli genç ile imkansız bir aşka tutulur. Bir gün insanlar Moors’u ele geçirmeye çalıştıklarında Malefiz insanların kralı Henry’yi yaralar ve insanlar geri çekilmez zorunda kalır. Henry ölüm döşeğindeyken, Malefiz’i kim öldürürse onu kızıyla evlendireceği sözünü verir.

Kral Henry’nin vaad ettiği zenginlikler ve kızını verme sözü üzerine Malefiz’in eski aşkı Stefan ise Malefiz’i ziyarete Moors’a gider ve orada Malefiz’e ilaç vererek onu uyutur ve kanatlarını çalarak Kral Henry’ye götürür. Stefan'ın bu beklenmedik hareketi Malefiz’i derinden etkiler ve öfkesi tüm Moors’u baştan yaratarak tamamen kötülüğün merkezi haline getirir. Aradan bir süre geçtikten sonra Malefiz’in sadık hizmetkarı Diaval isimli kuzgun Stefan’ın yeni bir kız çocuğuna sahip olduğunu ve bu Aurora isimli kızın vaftiz edildiğini Malefiz’e söyler. Bu olay Malefiz izle için bir fırsattır ve istediği gibi intikamını alabilecektir.

Malefiz 1 izle gizlice saraya girerek Stefan’ın kızı Aurora’yı 16. yaş gününde kalıcı bir uykuya dalmak üzere lanetler. Kızının laneti sonrası harap olan Stefan ise Malefiz’e yalvarmak için Moors’a gider ancak Malefiz onunla dalga geçerek, lanetin sadece imkansız bir aşkın öpücüğü ile bozulabileceğini söyler. Stefan ise kızını korumak için yanına 3 peri verir ve onu çok uzak diyarlara gönderir ve sonrasında Malefiz’i öldürmesi için ordularını gönderse de Moors’un büyülü duvarlarını ve ormanını aşamazlar. Malefiz için Aurora’yı bulmak çok zor olmaz ancak ona zarar vermez ve yıllar boyunca uzaktan takip eder. Bir gün perilerin dikkatsizliği ve umursamazlığı Malefiz’in canını sıkmaya başlar ve olaya kendisi müdahil olarak Aurora’ya kendisi gizli gizli bakmaya başlar.

Aurora 15 yaşına geldiğinde Maleficent ile tanışır. Gel zaman git zaman Aurora’ya kanı ısınan ve onu sevmeye başlayan Malefiz kendi yaptığı laneti bozmaya çalışır ancak tek lanetin kırılması için gereken tek şey gerçek bir aşkın öpücüğüdür. Bu sırada Aurora ormanda gezerken kendi yaşlarında bir prens ile tanışır. Bu genç prensin adı ise Phillip’tir. Maleficent 1 izle filmini sitemizden kesintisiz olarak Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan bedava izleyebilirsiniz.
Serinin diğer filmleri 1