Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, 1080p Fragman
4,999 İzlenme
X-Men Apocalypse
6.9 IMDB Puanı

X-Men Apocalypse

(X-Men Kıyamet)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Twentieth Century Fox, Marvel Entertainment
  • Film Süresi 2sa 24dk
2016 yılında vizyona giren X-Men: Apocalypse izle filmi, yönetmenliğini Bryan Singer’ın yaptığı Marvel çizgi romanlarından uyarlanan X-Men serisi filmlerinin altıncı filmidir. Senaryosu Simon Kinberg, Bryan Singer ce Michael Dougherty isimleri tarafından kaleme alınan X-Men Kıyamet izle filmi ABD yapımı aksiyon, macera ve bilim kurgu filmleri türünde yer alan bir süper kahraman filmidir. X-Men filmleri serisinin altıncı ancak X-Men karakterlerinin yer aldığı dokuzuncu film özelliğini taşıyan X-Men 6 izle filminin oyuncu kadrosunda ise James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Oscar Isaac, Nicholas Hoult, Rose Byrne, Tye Sheridan, Sophie Turner, Olivia Munn, Lucas Till gibi oyuncular yer almaktadır.

En sevilen Marvel karakterlerinin yer aldığı X-Men 6 izle ya da X-Men Apocalypse Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, MÖ 3600 yılında yaşlı ve güçlü mutant En Sabah Nur, Mısır'ın hükümdarıdır. İyileştirme gücü kazanmak için zihnini başka bir adamın vücuduna aktarıldığı bir törenin esnasında kendisiyle birlikte dört takipçisi pusuya düşürülür. Çıkan bu çatışmada, işlemin yapıldığı piramit yerle bir olurken, En Sabah Nur ise enkazın altına kalır. Bu olaydan yüzyıllar sonra Alex Summers kardeşi Scott ile birlikte Profesör Charles Xavier’in okuluna gider ve Scott’a güçlerini kontrol edebilmesi için yardım etmelerini ister.

Bu sırada X-Men Apocalypse full izle filminde Scott ile okulda tanıştığı telepatik güçleri olan Jean Gray arasında elektriklenme olur. Diğer tarafta ise En Sabah Nur, kendisine tapanlar tarafından uyandırılır ve Ororo Munroe isimli genç bir mutantla arkadaş olduktan sonra insanlar hakkında daha çok bilgi edinir. En Sabah Nur insanlığın yolunu kaybettiğin düşünür ve dünyayı yeniden yaratmayı planlar. Daha sonra Munroe’un gücünü artırarak onunda takipçisi olmasını sağlar. X-Men 6 izle filminde Doğu Berlin'de, Raven Kurt Wagner’i bulur ve onu kurtardıktan sonra karaborsacı Caliban'dan Kurt'u Amerika'ya götürmesini ister. En Sabah Nur ise Psylocke ve Angel'ı bulur ve onlarında gücünü artırdıktan sonra yanına alır.

X-Men Apocalypse altyazılı izle filminde ailesiyle birlikte Polonya’da mutlu bir hayat yaşayan Erik Lehnsherr, çalıştığı fabrikada bir kaza sırasında güçlerini kullanarak bir işçi arkadaşını kurtarır. Ancak bu duruma şahit olan birkaç işçi onu şikayet eder ve güvenlik güçleri evine gelerek teslim olmasını ister. Ayrıca Erik’in küçük kızı da onların elindedir. ancak Erik’in teslim olduğu sırada çıkan bir kargaşada Erik’in kızı ve eşi öldürülür ve Erik öfkeyle tüm güvenlik güçlerini öldürür. Daha sonra Erik, çalıştığı fabrikayı yok etmek için geri döner, ancak En Sabah Nur ortaya çıkar ve onu Auschwitz'e götürürerek güçlerinin ne kadar büyük olduğunu gösterir.

Xavier ise olanların farkında olarak Erik ile bağlantı kurar, ancak En Sabah Nur, Xavier'in mutantları bulmak için kullandığı cihaz olan Cerebro'ya uzaktan erişir ve Xavier'i, En Sabah Nur'un planına müdahale edilmesini önlemek için küresel süper güçlerin tüm nükleer cephaneliklerini uzaya fırlatmasını sağlamaya zorlar. Daha sonra En Sabah Nur ve beraberindekiler Xavier’in okuluna gelerek onu kaçırırlar. Alex ise onlara engel olmaya çalışırken okulun yok olmasına neden olan bir patlamaya neden olur ve tesadüfen okula gelen Peter Maximoff, okuldaki herkesi kurtarır.

Çocuklar yok olan okulunun dışına ne olduğunu anlamaya çalıştığı sırada Albay William Stryker ve ekibi olay yerine gelerek Hank, Raven, Peter ve Moira'yı yakalar ve onları gizli tesisine götürmek üzere yola çıkar. Scott, Jean ve Kurt ise onlardan gizlenmeyi başararak gizlice takip eder ve tesise sızmayı başarırlar. Jean ise tesiste karşılaştığı Stryker'ın Weapon X deneyini kullanarak Wolverine’i serbest bırakır ve çıkan karışıklıkta arkadaşlarını kurtarmayı başarırlar.

Erik ise güçlerini Dünya'nın manyetik alanını değiştirmek için kullanır ve dünyada büyük bir yıkıma neden olur. En Sabah Nur ise psişik güçlerini kazanmak için bilincini Xavier'in vücuduna aktarır bu sayede Xavier, En Sabah Nur ve mutantlarıyla savaşmak için Kahire'ye giden Jean ve diğerlerine mesaj göndermeyi başarır. X-Men 6 izle ya da X-Men Apocalypse izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede keyifle izleyen herkese iyi filmler dileriz.