Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
5,398 İzlenme
X-Men Başlangıç: Wolverine
6.6 IMDB Puanı

X-Men Başlangıç: Wolverine

(X-Men Origins: Wolverine )
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Twentieth Century Fox, Marvel Enterprises
  • Film Süresi 1sa 47dk
Yönetmen
Senaryo David Benioff, Skip Woods
2009 yılında vizyona giren X-Men Origins: Wolverine izle ya da Türkçe adıyla X-Men Başlangıç Wolverine izle filmi, Gavin Hood yönetmenliğinde beyaz perdeye aktarılan ve senaryosu David Benioff ve Skip Woods tarafından kaleme alınan Marvel Çizgi Romanlarından X-Men karakteri Wolverine üçlemesinin ilk filmidir. ABD yapımı süper kahraman temalı X-Men Başlangıç Wolverine izle filmi X-Men filmleri serisinin dördüncü filmi niteliğinde olup, ilk filmlerin spin-off filmidir. Wolverine’in çocukluğunda yaşadığı bazı detayların ve metal pençelere sahip olma hikayesi gibi bazı ayrıntıların anlatıldığı X-Men Başlangıç: Wolverine full izle filminin oyuncu kadrosunda ise Hugh Jackman, Liev Schreiber, Danny Huston, Dominic Monaghan, Ryan Reynolds gibi oyuncular yer almaktadır.

X-Men filmleri severlerin kesinlikle izlemesi gereken Wolverine karakterine özel yapılan üçlemenin ilk filmi olan X-Men Başlangıç Wolverine Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, 1845 yılında küçük bir çocuk, evlerine gelen bir adamın babasını öldürmesi sonucunda mutasyonu harekete geçer ve babasını öldüren adamı öldürür. Ancak aslında öldürdüğü adam gerçek babasıdır ve bunun üzerine evi terk eder ve babasının üvey kardeşinin oğlu olan ve kendisi gibi pençe tırnakları olan Victor Creed ile birlikte kaçar. İkili birlikte geçirdikleri 100 yılda dünya savaşları dahil olmak üzere birçok savaşa katılırlar. Ancak Victor’un şiddete karşı olan eğilimi Logan’ı düşündürmeye başlar. Bir gün Victor bir kadına tecavüz etmek üzereyken bir subay tarafından engellenmek ister ancak gelen askerlere karşı koymaya başlar. Durumun ne olduğunu bilmeyen Logan ise Victor’u kurtarmak için araya girer ve iki kardeş idam mangasının önüne çıkarılarak idam edilse de ölmezler.

Bir süre sonra tutuklu kaldıkları hücreye Binbaşı William Stryker gelir ve onlara bir teklif yaparak kendi takımına alır. X-Men 4 Türkçe Dublaj izle filminde Takım X verilen bu ekipte bazı özel yetenekli mutantlarda vardır. kılıcı bulunan paralı asker Wade Wilson, telepatik güçleri olan John Wraith, süper güçlü ve yenilmez Fred Dukes ve teknopat Chris Bradley gibi isimlerden oluşan bu ekip birkaç göreve katılır. Ancak bir görev sırasında takımın insan hayatına önem vermemesi ve kontrolsüz davranışları Logan’ın gruptan ayrılmasına neden olur. Aradan geçen altı yılın ardından Logan, sevgilisi Kayla Silverfox ile birlikte yaşadığı Kanada'da bir kereste imalatında çalışmaktadır. Stryker ve Zero, Wade ve Bradley'in öldürüldüğünü söyleyerek Logan'a yaklaşır ve birinin takımdakileri öldürdüğünü söyler. Logan, Stryker'ın ekibine yeniden katılmayı reddeder, ancak Kayla'nın cesedini ormanda bulduktan sonra, onun ölümünden Victor'u sorumlu tutar.

X-Men Başlangıç Wolverine altyazılı izle filminde Logan, Victor'u bir barda bulur, ancak Logan, onunla girdiği kavgada yenilir ve Stryker, Victor'un suçlu olduğunu söyledikten sonra ondan intikamını alabilmesi için bir teklif yapar. Logan’ın bu teklifi kabul etmesinden sonra iskeletini adamantium ile güçlendiren acılı bir ameliyat geçirir ve pençeleri ve vücudundaki bütün kemiklerin neredeyse yok edilemez bir metal olmasını sağlar. Ancak ameliyat bitmek üzereyken Stryker, Logan'ın hafızasının silinmesini emreder ve böylece Stryker, Logan’ı kişisel silahı olarak kullanılabilir. Logan uykuda olmasına rağmen bu konuşmaları duyar ve yaşlı bir çiftin onu kabul ettiği bir çiftliğe saklanır. Zero, Logan’ın yerini tespit ettikten sonra çiftliğe baskın düzenler ve çiftçi öldürülürken Logan kaçmayı başarır ve sonrasındaki çıkan çatışmada Logan, Zero’nun bulunduğu helikopteri düşürür.

Stryker’ın peşinde düşen Logan, Wraith ve Dukes’u bir boks salonunda bulur ve Dukes suçluluk psikolojisiyle bir yeme bozukluğunun sebep olduğu aşırı kilo alma problemiyle karşı karşıyadır. Dukes Logan’a Victor'un hala Stryker için çalıştığını ve "Ada" adlı bir yerde bulunan laboratuvarda deney yapması mutantları avladığını söyler. Dukes ayrıca adadan kaçan ve adanın yerini bilen tek kişinin Gambit olduğunu söyler. Wraith ve Logan ikilisi bir kumarhanede Gambit’i bulur, ancak Victor’da yerlerini tespit edince Wraith'i öldürür ve Stryker'ın yakaladığı mutantların serbest bırakılmasına yardım etmeyi kabul eden Gambit ile Three Mile Adası'ndaki tesise giderler. Tesiste Logan, Stryker’ın kız kardeşinin güvenliği karşılığında onu kontrol altında tutmaya zorlanan Kayla'nın hayatta olduğunu öğrenir. Ancak Stryker kız kardeşini serbest bırakmayı redder ve Victor'a hizmeti için vaat edilen adamantiumu da test sonuçlarının Victor'un operasyondan sağ çıkamayacağını nedeniyle redder. Ayrıca Stryker, Weapon XI olarak bilinen Wade'i, birden fazla mutantın güçlerine sahip olmasını sağlamıştır ve Logan’ı öldürmesi için onu etkinleştirir.

X-Men 4 izle filminde Logan ve Victor, Weapon XI ile savaşırken, Kayla yaralanır ve kavga sırasında gelen Profesör Charles Xavier'in X-Men ekibi esir tutulan mutantları güvenli bir şekilde tesisten çıkarır. Logan, Wade’i öldürdükten sonra, Stryker Logan'ı adamantium mermisiyle kafasından vurur ve Logan hafızasını kaybeder. Stryker Kayla'yı öldürmek üzereyken ona dokunur ve mutant gücünü kullanarak arkasını dönüp ayakları kanayana kadar uzaklaşmaya ikna eder. Sonrasında ise Kayla ölür. Logan ise kendine gelir ancak hafızası yerinde değildir. Kayla’nın cesedini görse bile umursamadan yoluna devam eder. kaybeder. X-Men filmler iserisinin dördüncü filmi X-Men Başlangıç Wolverine izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K, Full HD ve 1080p kalitede, donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi X-Men filmleri dileriz.