Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
6,056 İzlenme
X-Men Geçmiş Günler Gelecek
7.9 IMDB Puanı

X-Men Geçmiş Günler Gelecek

(X-Men 5 Geçmiş Günler Gelecek)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Twentieth Century Fox, Marvel Entertainment
  • Film Süresi 2sa 12dk
2014 yılında vizyona giren X-Men: Days of Future Past izle ya da X-Men Geçmiş Günler Gelecek izle filmi, yönetmenliğini Bryan Singer’ın yaptığı ABD yapımı bir filmdir. Marvel Çizgi Romanlarından uyarlanan X-Men 5 Geçmiş Günler Gelecek full izle filmi, X-Men filmleri serisinin beşinci filmi olmakla beraber, X-Men karakterlerine yapılan filmlerin yedinci filmi olma niteliğini taşımaktadır. Senaryosu Simon Kinberg, Jane Goldman, Matthew Vaughn isimleri tarafından kaleme alınan X-Men 5 izle filmi aksiyon ve macera filmleri türünde yer alan bir süper kahraman bilim kurgu filmidir.

Oyuncu kadrosunda Hugh Jackman, James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Halle Berry, Anna Paquin, Elliot Page, Peter Dinklage, Ian McKellen, Patrick Stewart gibi oyuncuların yer aldığı X-Men Geçmiş Günler Gelecek Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, uzak bir gelecekte ve distopik bir dünyada Sentinel mutantları, onlara isyan eden insanları tespit edip avlamak için programlanmıştır. Moskova’da, X-Men ekibinden kurtulan birkaç mutant arasında olan Kitty Pryde, Colossus, Blink, Warpath, Bishop, Iceman, Sunspot isimli mutantlar, Kitty’nin Bishop’un bilincini kullanarak geçmişteki mutantları uyarmasıyla başlamaktadır.

Bu küçük ekip X-Men 5 izle filminde, Storm, Wolverine, Charles Xavier ve Magneto ile buluşmak için Çin’de saklanırlar. Xavier, 1973'te Raven tarafından öldürülen askeri bilim adamı Bolivar Trask’ın tasarladığı Sentinellerin tarihini anlatır ve o dönemde hükümet Raven'ı yakalayıp onun DNA'sını kullanarak deneyler yapar. Amacı ise Sentinel programını ilerletmek ve Sentinellerin her mutant güce uyum sağlamasını başarmışlardır. Xavier ise geleceği değiştirmek için zamanda geriye gidip Trask'ın öldürülmesini engellemeye çalışmak ister. Ancak o kadar yıl öncesine giderek hayatta kalamayacağını bildiği için bu görevi Wolverine gönüllü olarak görevi kabul eder.

Killy tarafından X-Men Geçmiş Günler Gelecek Türkçe Dublaj izle filminde 1973'e dönen Wolverine, burada genç vücuduna alışmaya çalışır. Daha sonra Xavier’ın mutant okuluna gider ve orada Hank McCoy'dan okulun savaş nedeniyle kapalı olduğunu öğrenir. Ayrıca Magneto’nun başkan John F. Kennedy ve diğer mutantlara suikast düzenlemekten haksız yere tutuklandığını öğrenir. Bu sırada genç Xavier ise alkolik olmuştur ve güçlerini bastıran ve kullanamasını sağlayan bir ilaç kullanmaktadır. Wolverine, Xavier’i ikna eder ve Xavier yeniden Mystique ile bir araya gelebilmek için yardım etmeyi kabul eder.

Diğer tarafta ise Raven, Trask'in mutantlar üzerinde bir çeşit deneyler yaptığını öğrenir ve intikam almak için önemli bir günde ona suikast düzenlemeyi planlar. Ancak Xavier, McCoy ve Logan ona engel olur. Bu sırada Lehnsherr, bunun Sentinel'in ele geçirilmesini engelleyebileceğine inanarak Raven'ı öldürmeye çalışır. Bu da McCoy ile dövüşmesine neden olur. Ancak bu savaşta üçü de ifşa olur. Trask ise bu durumu fırsata çevirir ve Sentinel programı konusunda Başkan Richard Nixon'ı ikna eder.

Magneto, Xavier'in telepatik güçlerini engellemek için miğferini kullanır ve Trask’ın Sentinellerini metali kontrol etme gücünü kullanarak kendi tarafına geçirir. Xavier, Mystique'i bulmak için Cerebro'yu kullanır ve McCoy ve Logan ile birlikte Raven'ın Trask'a suikast planını durdurmak için başkente giderler. X-Men filmleri serisinin beşinci filmi olan X-Men 5 izle ya da X-Men 5 Geçmiş Günler Gelecek izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede, donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde keyifle izleyen herkese iyi filmler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum