Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
33,623 İzlenme
Amelie
8.3 IMDB Puanı

Amelie

(Le fabuleux destin d'Amélie Poulain)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Claudie Ossard Productions
  • Film Süresi 2sa 2dk
Senaryo Guillaume Laurant, Jean-Pierre Jeunet
En iyi romantik filmler arasında en üst sıralarda yer alan Amelie Türkçe Dublaj izle filmi 2001 yılında Jean-Pierre Jeunet yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Fransa yapımı olan romantik filmler kategorisindeki Amelie izle filmi 5 Oscar adaylığı, 62 adaylık ve toplamda 56 farklı ödül kazanarak önemli bir başarı elde etmiştir. Başrolünde Audrey Tautou ve Mathieu Kassovitz gibi isimlerin yer aldığı film IMDb top 250 filmleri izle listesinde 118. sırada yer almaktadır.

En sevilen aşk filmi olan Amelie türkçe dublaj izle filminin konusuna gelirsek, ana karakterimiz Amélie Poulain, 1974 yılında doğmuştur. Doğumu sırasında yanlış tetkik koyulması sonucunda kalbinde bir problem olduğuna inanarak onu evde yetiştirmeye karar veren ilginç ailesi tarafından büyütüldü. Amélie, yalnızlığıyla baş edebilmek için hayal gücünü oldukça geliştirmiştir. Henüz altı yaşındayken, annesi Amandine intihar eder ve ölür. Babası Raphaël ise kendini toplumdan uzaklaştırır. Amélie 18 yaşında geldiğinde evden ayrılmaya karar verir ve bir kafede garson olarak çalışmaya başlar. Normal hayata yeni yeni alışmaya çalışan Amelie’nin basit ama ilginç zevkleri vardır. Amélie izle, bir gün komşusu Raymond Dufayel ile tanışır.

Amélie, etrafındaki insanların hayatlarına dokunan yardımlar yapar. Babasını, dünyayı gezme hayalinin peşinden gitmek için ikna eder. Kapıcı Wallace'ı, onu terk eden kocasının ölmeden önce ona aşk mektubu gönderdiğini söyler ve mektubu ona verir. Amélie aynı tabloyu 20 kez yapmış olmasına rağmen su içen kızın bakışını tam olarak yakalayamaz. Bu karakterin anlamını tartışırlar ve birkaç fikirden sonra Amélie kendi yalnızlığını tabloya yansıtmaya başlar. Dufayel resimdeki kızı kullanarak Amélie'yi, fotoğraf kabinlerinden atılan fotoğrafları toplayan Nino’yu incelemeye iter. Amélie, Nino ile ikinci karşılaşmalarında aşık olduğunu fark eder. Romantik film severlerin kaçırmaması gereken Amelie zle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitemizden izleyen herkese keyifli seyirler dileriz.