Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
2,222 İzlenme
Bird Box
6.6 IMDB Puanı

Bird Box

(Kafes)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Netflix
  • Film Süresi 2sa 4dk
Yönetmen
Senaryo Eric Heisserer, Josh Malerman
2018 yapımı Netflix filmleri arasında yer alan Bird Box izle ya da Kafes izle filmi Susanne Bier yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Senaryosu Eric Heisserer tarafından kaleme alınan Bird Box full izle filmi ABD yapımı kıyamet temalı korku ve gerilim filmleri türünde yer alan bir filmdir. Josh Malerman tarafından 2014 yılında yazılan ve filmle aynı adı taşıyan bir romandan uyarlanan Kafes izle filmi, kendilerine bakanların intihar etmesine neden olan varlıklardan çocuklarını korumaya çalışan bir annenin hikayesini anlatmaktadır. Kafes filminin oyuncu kadrosunda ise Sandra Bullock, Trevante Rhodes, John Malkovich, Sarah Paulson, Jacki Weaver, Rosa Salazar gibi oyuncular yer almaktadır.

Kıyamet temalı ve dünyanın sonu temalı filmler severlerin kesinlikle izlemeniz gereken Netflix filmleri arasında yer alan Bird Box Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, bir kıyamet sonrası, Malorie Hayes isimli kadın, iki çocuğuyla beraber nehirde bir sandalla yolculuğa çıkmadan önce çocuklarını gözlerindeki bağı çıkartmamaları ve ses çıkartmamaları konusunda uyarır. Kafes Türkçe Dublaj izle filminde beş yıl önce ise hamile olan Malorie, kız kardeşi Jessica’nin ziyaretine gelmesinden bir süre sonra televizyonda, Avrupa ve Asya'da hızla yayılan ve sebebi açıklanamayan toplu intiharlarla ilgili bir haber görürler.

Malorie ve kız kardeşi Jessica, rutin bir kontrol için hastanede doktor muayenesindeyken, bir kadının kafasını cama çarptığını görür ve diğer hastalarda birden bire aynı şekilde kendilerine zarar verecek hareketler yapmaya başlarlar. Malorie, Jessica ile tekrar bir araya geldikten sonra hastaneden kaçarlar ve Jessica, arabasını kasten çarpmasına neden olan bir varlık görür. Daha sonra karşıdan gelen bir kamyonun önünde kendisini atarak intihar ederken bu sırada herkes çıldırmış gibi birbirini öldürmeye ve kendilerine zarar vermeye başlar. Malorie arabadan inerek koşmaya başlar ve kaçarken, bir kadın onu güvende kalması için evine çağırır. Aynı kadın bir süre sonra transa girer ve yanan bir aracın içine kendini atar.

O sırada yoldan geçmekte olan Tom, Malorie'yi sokaktan alır ve birkaç kişi birlikte saklandıkları eve götürür. Evdeki adamlardan biri olan Charlie ise dünyanın sonu hakkında bir roman yazmayı planlamaktadır ve bu romanda şeytani varlıklar dünyayı işgal ederek insanları delirtmektedir. Evdeki grup dışarı çıkarken pencereleri kapattıktan sonra gözlerini bağlayarak dolaşmaya karar verirler. Greg ise varlıkları izlemek için güvenlik kameralarını kullanmayı önerir, ancak kameraları izlerken kendini öldürür. Bir süre sonra gruba yeni bir hamile kadın daha katılır ve yemekleri azalan ekip, yeni yiyecek bulmak için Charlie’nin çalıştığı bakkala giderler ve bakkaldan çıkmadan önce oradaki gps olan arabanın camlarını kapatarak gps yardımıyla eve geri dönmeye çalışırlar.

Bird Box altyazılı izle filminde bir süre sonra Malorie eve üç kuş getirir ve kuşların varlıklar ortalıktayken tedirgin olduğunu farkeder ve onları bir önlem olarak tutmak ister. Evdekiler Charlie'nin bir arkadaşı tarafından saldırıya uğrar ve adam onlara varlıklara bakmaları gerektiğini söyleyerek saldırmaya devam ederken, Charlie kendini feda eder ve diğerlerinin kurtulmasını sağlar. Olympia ise Douglas'ın karşı çıkmasına rağmen Gary adında bir yabancının eve girmesine izin verir ve Douglas, Gary tarafından bayıltıldıktan sonra garaja kilitlenir. Bu sırada Olympia ve Malorie aynı anda doğum yapar ve Gary, gördüğü varlıkların çizmekle uğraşır. Aynı zamanda Douglas’ı varlıklarla karşılaşması için garaj kapısını açarken pencereleride açar ve Olympia dışarı bakınca pencereden dışarı atlayarak kendini öldürür.

Kafes izle filminde aradan beş yıl geçtikten sonra Tom ve Malorie çocuklarla beraber ormanda gizli olan ve varlıklardan kendilerini koruyabilmiş bir topluluktan mesaj alırlar. Ancak yolculukları sırasında gözleri bağlı olmayan bir grubun tuzağına düşerler ve Tom, çocuklar ve Malorie’nin kaçabilmesi için onların dikkatini dağıtır ve kendini feda eder. Son yılların en ilginç senaryolarından birine sahip olan Netflix filmi Bird Box izle ya da Kafes izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede, en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden izleyen herkese iyi gerilim filmleri dileriz.