Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

3,918 İzlenme
Books of Blood
5.6 IMDB Puanı

Books of Blood

(Kan Kitabı)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Fuzzy Door Productions
  • Film Süresi 1ds 47fk
Yönetmen
Senaryo Clive Barker, Brannon Braga, Adam Simon
Books of Blood izle filmi Brannon Braga yönetmenliğinde 2020 yılında vizyona giren bir korku filmidir. Clive Barker’ın aynı isimli romanından uyarlanan Books of Blood filminin oyuncu kadrosunda ise Britt Robertson, Anna Friel, Rafi Gavron, Yul Vazquez, Cory Lee, Brett Rickaby ve Saad Siddiqui isimleri yer alıyor. Üç farklı hikayenin anlatıldığı bilim kurgu ve korku filmleri türündeki Books of Blood türkçe dublaj izle filminin konusu ise sırasıyla, ilk hikayede akıl hastası olan bir öğrenci olan Jenna, evden kaçar ve kaçtığı sırada birinin kendisini takip ettiğinden şüphelenir. Ellie ve Sam isimli bir çiftin sahip olduğu pansiyona sığınır. Ancak hala kendisini birinin takip ettiğini düşünmeye devam eder.

Jenna pansiyonda Gavin adında biriyle tanışır ve pansiyonun sahipleri olan yaşlı çiftin gelen müşterileri felç bıraktığını ve onlara bu şekilde daha iyi bir hayat sunduklarına inandıklarını öğrenince şoke olur. Pansiyondan kaçmanın planlarını yaptığı sırada, onu takip edenin intihar eden eski sevgilisinin babası olduğu ortaya çıkar ve onun sayesinde çıkan hengamede kaçmayı başarır. Ancak eski sevgilisinin babası onun kadar şanslı değildir ve yaşlı çift tarafından öldürülür. Eve doğru geri döndüğü sırada erkek arkadaşının ölümüne kendisinin sebep olduğunu düşünmeye başlar ve vicdanı onu rahat bırakmaz. Sonunda pansiyona geri döner ve sebep olduğu acının sorumlusu olarak yaşlı çifte kendini kurban eder.

İkinci hikayede ise oğlunu kaybeden Mary’ye Simon adında bir şarlatan yaklaşır ve ölen oğlu ile iletişim kurabileceğini söyler. Mary adama her ne kadar inanmasa da oğlunu kaybetmenin verdiği acıyla kabul eder. Bu deney başarılı olsada Simon ve Mary çift olarak yeni bir şey başlatmışlardır. Çiftin mutlulukları ise çok uzun sürmez, Simon hem sadakatsiz hem de deney başkasına aittir. Bir süre sonra Mary oğlunun hayaletini görmeye başlayınca tekrar Simon’a döner ve aynı şeyleri tekrar yapmak için çok fazla ısrar eder. Ancak bu kez ortaya birçok hayalet çıkar ve olaylar kontrolden çıkar.

Books of Blood izle filminin üçüncü hikayesinde Bennett isimli kirli işlere bulaşmış bir adama borcu olan bir kitapçı, borcunu ödeyemeyince terk edilmiş bir köyde değeri milyonlar eden bir kitaptan bahseder. Kan Kitabı adındaki bu kitap her ne kadar Bennett’i cezbetse de kitapçıyı öldürür. Daha sonra şoförü Steve ile birlikte bu terk edilmiş kasabaya giderler. Ancak açıklanamayan doğaüstü korkunç olaylarla karşılaşırlar. Steve ölmüş annesinin sesini duyar ve aklını kaybedip kendi kafasına sıkar.

Bennett ise kitabın yerini tarif edildiği yere gider ve burada Mary, Simon ve Miles'ın hayaletiyle karşılaşır. Bennett, olayı daha sonra anlar ve aslında kitabın Simon olduğuna inanmak istemez. Mary, Bennett’a hikayenin bir parçası olduğu söyler ve Bennet kendisini dışarı atar. Hayaletlerle kovalamaca sürerken kaçmayı başarır. Ancak kendisini Ellie ve Sam’in pansiyonunun duvarlarına gömülmüş biri olarak bulur. Books of Blood izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak sitemizden izleyebilirsiniz.
Etiketler: