Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King Fragman
22,087 İzlenme
Finch
7.0 IMDB Puanı

Finch

(Finch)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Amblin Partners
  • Film Süresi 1sa 55dk
Senaryo Craig Luck, Ivor Powell
2021 ABD ve İngiltere ortak yapımı Finch izle filmi Miguel Sapochnik yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Senaryosu Craig Luck ve Ivor Powell ikilisi tarafından kaleme alınan Finch full izle filmi kıyamet sonrası temalı dram ve bilim kurgu filmleri türünde yer alan bir filmdir. Ozon tabakasının delinmesi sonrasında dünyada gerçekleşen yıkımdan sonra tek başına hayatta kalmaya çalışan bir robotik mühendisinin hikayesini anlatan filmin başrollerinde ise muhteşem oyunculuğuyla Tom Hanks ve Caleb Landry Jones isimleri yer alıyor. Dünyanın sonu konulu filmler severlerin kesinlikle izlemesi gereken 2021 yılının en iyi filmlerinden biri olan Finch türkçe dublaj izle filminin konusuna gelirsek, on yıl önce dünyanın yaşadığı iklim değişikliği ile ilgili bir felaketten sonra insan medeniyetinden kendi imkanları ve zekası ile sağ kurtulmayı başarabilmiş birkaç kişiden biri Finch Weinberg isimli bir mühendistir.

Son derece teknoloji hastası olan Finch, yeryüzü her ne kadar yaşama elverişli olmasa da inatçılığı ve merakı yüzünden sevimli köpeği Goodyear ile birlikte eski şirketinin güvenli bir yerinde yalnız başına yaşamaktadır. Hayatta en çok sevdiği varlığı köpeği olan Finch, kendi özel olarak tasarladığı radyasyona uygun kıyafetini giyerek yemek aramaya gittiğinde ve olumsuz yaşam şartları nedeniyle yavaş yavaş ölmekte olduğunun farkında olduğu için, o yokken köpeğini koruyacak ve ona arkadaşlık yapabilecek bir yapay zeka robot icat eder. Finch izle filminde daha sonra cihazların tahmini hava raporlarına göre yaklaşmakta olan bir kum fırtınası 40 gün boyunca sürecek ve içinde bulundukları şehri daha da yaşanmaz bir hale getirecektir. Bu sırada Jeff adını verdiği robotunu eğitirken ona köpeği Goodyear'ı koruması ve beslenebilmesi için eğitim vermektedir. Yaklaşmakta olan fırtınadan kaçabilmek için evlerini terk eden Finch, Jeff ve Goodyear üçlüsü saklanacak yer bulabilmek için San Francisco’ya doğru yola çıkarlar.

Ancak Jeff’e yüklenmesi gereken eğitimler hava şartları nedeniyle yarım kalınca yapay zekası bir çocuğunki ile eşit olacak kadar tamamlanmıştır. Bu da ilk kez dünyayı gören Jeff’i yeni dünyasını keşfetmesi konusunda heyecanlandırır. Finch’in hastalanmasına neden olacak yolculukları sırasında ise Jeff’in eğitimini tamamlaması için ona bazı dersler ve geçmişiyle ilgili hikayeler anlatır ve aralarındaki ilişkide Finch onu çocuğu gibi görmeye başlar. Kendi babasının köprüler yapan bir mühendis olduğunu ve çocukken annesinin terk etmesi dahil, babası ile 15 yaşına kadar hiç görüşmediğini ve ilk olarak şuan üzerinde bulundukları köprüde buluştuklarını anlatır. Güneşteki patlamadan önce dinlere karşı mesafeli olan Finch insalarıda sevmediğini ancak patlamadan sonra hayatını değiştiren tecrübesini Jeff’e anlatır. Patlamadan sonra dünyada ortaya çıkan kaos ve yağmalar sırasında çok yakından tanık olduğu küçük bir çocuğun annesi ile birlikte öldürülüşüne kayıtsız kalması onu derinden etkilemiştir.

Goodyear ise öldürülen çocuğun çantasında sakladığı yavru köpeğidir ve onunla bu şekilde tanışmıştır. Finch’in bu deneyimleri Jeff’in gelişiminde etkili olur ve insani duygulara sahip olmasını sağlar. Yolculuk sırasında hava tahmin cihazı yeni raporlar vermeye başlar ve gidecekleri yere yaklaştıkça cihaz olumlu sinyaller verir ve ozon tabakasının kendini yenilediğini fark ederler. Finch daha sonra yenilenen ve iyileşen dünyanın izlerini fark eder. Radyasyondan koruyan kıyafetini çıkararak özgürce dolaşmaya başlayan Finch yeniden yeşeren bir dağın eteklerinde kamp kurar ancak her ne kadar dünya iyileşmeye başlasa da hastalığının yakında onu öldüreceğini bilir ve çok geçmeden hayata gözlerini yumar. Jeff ise eğitimlerinden öğrendikleri ile Finch olmadan ne yapacağını bilemez. Dram ve bilim kurgu filmleri severlerin kesinlikle izlemesi gereken filmlerden biri olan 2021 yapımı Finch izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden keyifle izleyebilirsiniz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

4 yorum