Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
219 İzlenme
Gece Yarısı Gökyüzü
5.6 IMDB Puanı

Gece Yarısı Gökyüzü

(The Midnight Sky)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Film Süresi 118 dakika
Yönetmen
Senaryo Lily Brooks-Dalton, Mark L. Smith
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. 5 ödül & 47 adaylık. total
Gere Yarısı Gökyüzü izle filminde Augustine Lofthouse, insanlığın genişleyebileceği yaşanabilir gezegenler bulmaya çalışan hırslı bir bilim insanıdır. Bir gece bir galada sunum yaptıktan sonra Jean Sullivan ile tanışır ve ikisi romantik bir ilişkiye başlar. Jean, işe takıntısı ve diğer insanlarla bağ kuramaması nedeniyle hamilelik korkusundan sonra onu terk eder. Birkaç yıl sonra, Augustine tesadüfen Jean ile tekrar karşılaşır ve bir kızları olduğunu öğrenir, ancak kendini tanıtmamayı seçer.

Otuz yıl sonra, 2049'da, korkunç bir olay Dünya'nın çoğunu yok etti ve neredeyse tüm nüfusu güçlü radyasyonla öldürdü. İki hafta sonra, şimdi Kuzey Kutbu'nda çalışmakta olan Augustine, diyaliz gerektiren ciddi hastalığı nedeniyle ömrünün fazla kalmadığını bilerek üssünü tahliye etmeyi reddediyor. Tek başına, onları Dünya'daki durum hakkında uyarmayı umarak herhangi bir uzay göreviyle bağlantı kurmaya çalışır, ancak biri dışında hepsinin görevden alındığını görür. Sadece bir görev, uzay aracı Æther, hala aktif ve şu anda, ilk olarak Augustine tarafından keşfedilen yaşanabilir bir ay olan K-23'ü keşfettikten sonra Jüpiter'den dönüyor. Gemideki mürettebat, Dünya'daki olaylardan habersizdir. Augustine onlarla bağlantı kurmaya çalışır, ancak anten, sinyalinin gemiye ulaşması için çok zayıftır.

Bir gece çalışırken, Augustine istasyonda konuşmayan genç bir kız bulur. Önceki meslektaşlarıyla iletişim kurmaya çalışır, ancak hepsinin gittiğini hemen anlar. Çizimi sayesinde adının İris olduğunu anlıyor. İlk başta suskun olan Augustine, Iris'i sever ve ikisi, antenin Æther ile bağlantı kuracak kadar güçlü olacağını umarak Kuzey Kutbu'ndaki başka bir üs için yola çıkar. İkili, Kuzey Kutbu'nun dondurucu soğukları ve Augustine'in diyaliz ekipmanını kaybetmesine neden olan bir dizi engelle karşı karşıya kalır ve böylece onu yakında ölmeye mahkum eder. Üsse vardığında, Æther ile temasa geçmeyi başarır, onları durum hakkında kısaca uyarır, ancak mürettebat, gemideki radar ve iletişim sistemlerine zarar veren bir meteor saldırısıyla kesintiye uğrar. The Midnight Sky izle ya da Türkçe adıyla Gece Yarısı Gökyüzü izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak, en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni farkıyla Full HD ve 1080p kalitede keyifle izleyen herkese iyi seyirler dileriz.