Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Alternatif Fragman
11,783 İzlenme
Marslı
8.0 IMDB Puanı

Marslı

(The Martian)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Twentieth Century Fox
  • Film Süresi 2sa 24dk
The Martian izle filmi ya da Türkçe adıyla Marslı izle filmi, 2015 yılında Ridley Scott yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Abd yapımı bilim kurgu filmleri türündeki filmin senaryosu ise Drew Goddard yazmıştır. Marslı full izle filmi ayrıca Andy Weir'in filmle aynı isimdeki romanından uyarlanmıştır. 7 Oscar adaylığı, 185 adaylık ve 37 farklı ödülü olan The Martian altyazılı izle filminin oyuncu kadrosunda ise Matt Damon, Jessica Chastain, Jeff Daniels, Kristen Wiig, Chiwetel Ejiofor, Sean Bean, Michael Peña, Kate Mara, Sebastian Stan, Aksel Hennie, Mackenzie Davis, Donald Glover, Benedict Wong gibi oyuncular yer almaktadır.

Marslı Türkçe Dublaj izle filminin konusu ise şöyle, bir grup astronot 2035 yılında Mars’ta araştırma yapmaktadır. Ancak görev sırasında şiddetli bir kum fırtınası çıkar ve astronotlardan Mark Watney’e bir enkaz çarpması ile gözden kaybolması bir olur ve kalan mürettebat Mark ile iletişim sağlayamayınca öldüğünü düşünerek Mars’tan ayrılırlar. Fırtına dindikten sonra Mark yaralı bir şekilde uyanır ve tesise döner. Tesise döndüğünde ne yapacağını şaşıran Mark, geçirdiği günleri videoya çekmeye başlar. Dünya ile iletişime geçmenin yollarını arayan Mark bu arada Mars’ta patates yetiştirmeye başlar ve hayatta kalma süresini uzatmayı başarır.

The Martian altyazılı izle filminde daha sonra Mark, Mars’a yapılan önceki görevlerden kalan cihazları bulur ve Dünya ile iletişime geçmeyi başarır. Dünya’da ise Nasa insanlara onun yaşadığını açıklamıştır ve iletişimleri canlı olarak tüm dünya tarafından canlı olarak izlenmektedir. Ancak onun ekibine henüz haber verilmemiştir ve bu durum Mark’ı kızdırır. Bir süre sonra çıkan arıza Mark’ın tesisini havaya uçurur ve yetiştirdiği yiyecekler yok olunca Dünya’dan gelecek olan yardıma kadar öleceği hesaplanır. Dünya’da ise planlar değişir ve bir an önce yola çıkmanın yolunu ararlar. Rutin güvenlik kontrollerini geçerek zaman kazanıp bir an önce Mark’ı geri getirmek üzere uzaya yolladıkları roket başarısız olur ve patlar.

Yaşanan talihsizliklerden sonra Çin Uzay İdaresi gizli olarak geliştirdikleri bir roketi Mars’a yollama teklifi yapar. Bu sırada astrodinamikçi Rich Purnell farklı bir plan yapar ve Çinlilerle bir araya gelerek planı hayata geçirir. Ancak Nasa direktörü diğer astronotların hayatını tehlikeye atacak bu planı onaylamaz ancak mürettebata bu durum gizlice bildirilir ve mürettebat Mars’a geri dönmeyi kabul eder. The Martian full izle ya da Marslı izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak donmadan 4K Full HD ve 1080p kalitede en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden keyifle izleyebilirsiniz.