Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
4,160 İzlenme
Mary ve Charlotte’in Hikayesi
6.5 IMDB Puanı

Mary ve Charlotte’in Hikayesi

(Ammonite)
2020 yılında vizyona giren Ammonite izle ya da diğer adıyla Mary ve Charlotte’ın Hikayesi izle filmi, yönetmenliğini ve senaristliğini Francis Lee’nin yaptığı romantik ve dram filmleri türünde yer alan bir filmidir. ABD, İngiltere ve Avustralya ortak yapımı olan filmin oyuncu kadrosunda ise Kate Winslet, Saoirse Ronan, Gemma Jones, James McArdle, Alec Secăreanu, Fiona Shaw gibi oyuncular yer almaktadır.

Mary ve Charlotte’in Hikayesi Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Mary Anning, bir sahil kasabasında annesiyle birlikte küçük bir kulübede yaşayan ve pek fazla tanınmayan bir paleontologdur. Bulduklarını sadece şilinlere satan bir dükkan işletmekte ve zaman zaman büyüleyici eserler deposundan fosilleşmiş örnekler satın almak isteyen arkeoloji uzmanları tarafından ziyaret edilmektedir. Bir gün Mary, bir parça ammonit satın almak ve Londra Coğrafya Derneği'nde hakkında çok şey duyduğu efsaneyi iş başında görmek isteğiyle Bay Roderick Murchison tarafından ziyaret edilir.

Roderick bir miktar para teklif eder ve Mary fosili satmaya mecbur kalır. Daha sonra birlikte bir parça fosilleşmiş dışkı buldukları deniz kıyısındaki kazılardan birine giderler ve burada Mary’nin kafası karışır. Mary ve Charlotte’in Hikayesi izle filminde, Charlotte hafif melankoli olarak algıladığı şeyden muzdarip bir kadındır. Akademik çalışmalarına ve arkeolojik objelere olan takıntısına kapılmış, duygusuz ve eşinden uzaktır. Boğucu bir baskı korsesi giyen Charlotte, her hareketini dikte eden kocası tarafından sessizleştirilir. Kocası yurtdışına gitmeye karar verdiğinde, Charlotte'u evde bırakmaya karar verir ve Mary'den Charlotte'u kazı gezilerinde para karşılığında yanında götürmesini ister.

Mary ise bu konuda isteksizdir, ancak yoksulluğun nüfuz ettiği bir evde para konuştuğu için kabul eder. Charlotte da kocasının gidişinden sonra kötü durumdadır ama hizmetçi yüzünden dışarı çıkmak zorunda kalır. Charlotte, Mary ile tanışmaya gelir ve birlikte sahile giderler. Daha sonra Charlotte'un ateşi bir anda yükselir ve daha iyi bir alternatif olmayınca Mary onunla ilgilenmek zorunda kalır. Dram filmleri severlerin izlemesini tavsiye ettiğimiz filmlerden biri olan Ammonite izle ya da Mary ve Charlotte’in Hikayesi izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede, en iyi film izleme sitesi Film Gezegeni farkıyla keyifle izleyen herkese iyi filmler dileriz.