Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Fragman
2,239 İzlenme
Otomatik Portakal
8.3 IMDB Puanı

Otomatik Portakal

(A Clockwork Orange)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Warner Bros.
  • Film Süresi 2sa 16dk
Yönetmen
Senaryo Anthony Burgess
IMDb top 250 filmleri listesinde 110. sırada yer alan A Clockwork Orange izle ya da Türkçe adıyla dilimize Otomatik Portakal izle olarak çevrilen 1971 yapımı Bilim kurgu ve suç filmleri kategorisinde yer alan film ünlü yönetmen Stanley Kubrick yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Otomatik Portakal full izle filmi ayrıca Anthony Burgess’in 1962 yılında yazdığı filmle aynı isme sahip romanından esinlenerek beyaz perdeye uyarlanmıştır. Bu muhteşem filmin oyuncu kadrosunda ise Malcolm McDowell, Patrick Magee, Michael Bates, Warren Clare gibi isimler yer almıştır.

Kült filmler arasında kendisine yer bulan ve herkesin ölmeden önce en az bir defa izlemesi gereken filmler arasında yer alan Otomatik Portakal Türkçe Dublaj izle filminin konusu ise şöyle, İngiltere’de apokaliptik bir zamanda Alex Delarge isimli bir genç arkadaşları ile beraber zamana ve devire uyum sağlamıştır ve arkadaşları ile birlikte hırsızlık ve uyuşturucu gibi pis işlere bulaşmışlardır. Bir gün alkol ve uyuşturucunun verdiği etkiyle Frank Alexander isimli bir yazarın evini basarlar ve yazarı öldüresiye dövdükten sonra Alex onun karısına tecavüz eder. Ancak bir kaç gün sonra çete içinde anlaşmazlıklar olur ve yaptıkları ufak suçlar nedeniyle durumdan rahatsız olduklarını dile getirirler. Alex ise onlara zorbalık yaparak üstünlük kurmaya çalışır ve zorbalıklarına devam ederler.

Yine savunmasız bir kadına zorbalık yaptığı sırada polisler gelir ve Alex tutuklanır. Nezarette sorgulandığı sırada Alex’in dövdüğü kadının hayatını kaybettiği ortaya çıkar ve artık cinayetten suçludur ve on yıldan fazla hapis cezasına çarptırılır. Alex’in bir kaç yıl tutuklu kalmasından sonra devlet suçlular için özel bir program yaptıklarını duyurur ve hapishanedeki suçluları gönüllü olarak bu programa davet ederler. Alex devletin Ludovico isimli deneysel programına gönüllü olur ve programa katılır. Bu deneylerde Alex sandalyeye bağlanır ve uyuşturucu verilerek müzik eşliğinde bazı programlar izletilir. Ancak daha fazla programa dayanamayacağını ve kendisinin programdan çıkarılması için yalvarır.

Bir kaç hafta sonra programdan sorumlu İçişleri Bakanı deneylerin işe yarayıp yaramadığını öğrenmek için denetleme yapar ve Alex’e saldıran bir kadına karşı ne yapacağını izler. Otomatik Portakal hd izle filminde daha sonra hapishanede görev yapmakta olan bir rahip deneylere karşı çıkar ancak devlet yetkilileri suç oranında azalmalar olacağını iddia eder. Alex cezasını çektikten sonra polisin tazminat olarak ona ait herşeyi sattığını öğrenir ve bir süre sonra daha önce saldırdığı bir adamla karşılaşır. Adamın ve arkadaşlarının Alex’e saldırmasından sonra polisin yardımı ile linç edilmekten kurtulur ancak ıssız bir yere götürülüp dayak yemeye başlayınca onların polis olmadığını ve eski kankaları olduğunu öğrenince neye uğradığını şaşırır ve zorda olsa canını kurtarıp oradan uzaklaşmayı başarır.

Sığındığı evde baygınlığı geçtikten sonra daha önce saldırdığı Alexander isimli yazar ile karşılaşır. Alexander onun kendisine saldırdığını hatırlamaz ancak gazetelerden dolayı devletin deneylerinde kullanıldığını bilir ve bunu bir fırsat olarak görerek onu çevresine tanıtmak ister ancak Alex banyo yaparken söylediği şarkı onu ele verir ve arkadaşlarının yardımıyla Alex’i uyuşturarak bir odaya kilitler. Otomatik Portakal izle filminde Alexander, deneylerde kullanılan metodları bildiğinden dolayı evde Alex’in sevmediği müzikleri çalmaya başlayınca Alex bu işkenceye daha fazla dayanamayarak kendisini camdan aşağı atar ve kemikleri kırılmış bir halde bir hastanede uyanır. Yapılan testlerden sonra Alex’in artık bazı konularda hissizleştiği ortaya çıkınca Bakan gelerek ona acır ve iş bulması konusunda yardımcı olur.

Aradan bir süre geçtikten sonr Alex zamanla iyileştiğini fark eder ve tekrar bir kadınla birlikte olmak ister. Ölmeden önce kesinlikle izlemeniz gereken filmler arasında yer alan (A Clockwork Orange) Otomatik Portakal izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile sitemizden donmadan kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede tek part halinde izleyen herkese keyifli seyirler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

12 yorum