Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
10,334 İzlenme
Prestij
8.5 IMDB Puanı

Prestij

(The Prestige)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Warner Bros.
  • Film Süresi 2sa 10dk
Senaryo Jonathan Nolan, Christopher Nolan, Christopher Priest
Yönetmenliğini Christopher Nolan’ın yaptığı The Prestige izle türkçe adıyla Prestij izle filmi 2006 yılında vizyona girmiştir. Senaryosunu Jonathan Nolan ve Christopher Nolan kardeşler ile film ile aynı ise sahip romanının uyarlaması olan Christopher Priest’in yazdığı gizem filmleri kategorisindeki ABD yapımı bilim kurgu filmi 2 Oscar adaylığı ile 32 adaylık ve 5 farklı ödül kazanmıştır. 109 milyon dolar hasılat elde eden filmin başrollerinde ise Christian Bale, Hugh Jackman, Scarlett Johansson ve Michael Caine gibi ünlü isimler yer alıyor. Birbirine rakip iki sihirbazın hikayesini anlatan filmin konusu ise şöyle, İngiltere'nin Londra şehrinde Robert Angier ve Alfred Borden isimli birbirleriyle rekabet halinde olan iki sihirbaz ve onlara sahnelerinde kullanmaları için farklı tasarımlarda bulunan bir mühendis olan John Cutter'ın rehberliğinde çeşitli yerlerde gösteriler yapmaktadırlar. Bir gün gösteri sırasında istenmeyen bir olay yaşanır su deposu numarası yapılırken, Angier'in karısı Julia boğulur.

Karısının ölümü ile yıkılan Angier, bu duruma Borden'ın kurtulmayı zorlaştıran bir düğüm attığını öne sürerek Julia'nın ölümünden Borden'ı sorumlu tutar ve bu ikili birbirine düşman olur. Angier ve Borden yollarını ayırarak artık bireysel olarak sahne kariyerlerine başlar. Angier, karısının ölümünden sorumlu tuttuğu Borden'ın performanslarından birini sabote eder ve Borden'ın iki parmağını kaybetmesine neden olur. Borden ise buna karşılık vermek ister. Angier'in gösterisi yaptığı sırada kaybolan kuş numarası yaptığı sırada kuşu sahnede öldürerek ve seyircilerden birini yaralayarak karşılık verir. Borden, sahnenin iki tarafına iki farklı gardırop arasında anında geçiş yapabilen bir numara geliştirir. Borden'ın yönteminin sırrını çözemeyen Angier, hilenin farklı bir versiyonunu kendi sahnesinde gerçekleştirebilmesi için Gerald Root'u işe alır. Angier'ın oyunu daha büyük yankı uyandırır, ancak Angier, Root sahnede alkışları toplarken sahnenin altına saklanarak numarayı bitirdiği için bu durumdan hoşnut değildir.

IMDb top 250 filmleri izle listesinde yer alan filmde Angier'in yardımcısı Olivia ise Borden'ın numarasını nasıl oynadığını öğrenmek için casusluk yapıyor. Ancak işler karışır ve Olivia, Borden'a aşık olur ve Angier'le olan çalışmasını bırakarak Borden'ın asistanı olur. Borden onun yardımıyla Angier'in sahnesini sabote eder ve Angier'in sakatlanmasına sebep olur. Angier ile yüz yüze gelen Olivia, ona Borden'ın oyunlarının sırrının yazılı olduğu günlüğünü bir verir. Günlükte bilim adamı olan Nikola Tesla'nın Borden için makine yaptığına inandırır ve Angier Amerika'ya gider. Angier, günlüğün de aslında onu kandırmak için bir numara olduğunu anlar. Tesla ise Angier için makine inşa etmeye başlar, ancak Tesla'nın makinesi nesneleri ışınlamak yerine içine giren her şeyi klonlamaktadır. Tesla makineyi bitirir ve Angier'e teslim eder. Ancak Tesla Angier'e makineyi kullanmaması gerektiğini ve yok etmesini tavsiye eder çünkü bunun ona sadece sefalet ve uğursuzluk getireceğini söyler. Gizem filmleri ve sürpriz sonlu filmler arasında yer alan Prestij izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden izleyen herkese keyifli seyirler dileriz.