Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Alternatif Fragman
2,512 İzlenme
Prometheus
7.0 IMDB Puanı

Prometheus

(Prometheus)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Twentieth Century Fox
  • Film Süresi 2sa 4dk
Yönetmen
Senaryo Jon Spaihts, Damon Lindelof, Dan O'Bannon
Prometheus izle filmi, yönetmenliğini Ridley Scott’ın yaptığı 2012 yapımı ABD ve İngiltere ortak yapımı bir filmdir. Senaryosu Jon Spaihts ve Damon Lindelof ikilisi tarafından kaleme alınan Prometheus hd izle filmi macera ve gizem filmleri türünde yer alan bir bilim kurgu filmidir. 21. yüzyılın sonlarında geçen Prometheus full izle filminde bir uzay gemisinin mürettebatı, birkaç antik Dünya kültürü eserleri arasında keşfedilen bir yıldız haritasından yola çıkarak insanlığın kökeninin aramak için uzak bir dünyaya giden ve burada insan türünün yok olmasına neden olan bir tehditi keşfetmelerinden sonra yaşanan olayları anlatmaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Noomi Rapace, Michael Fassbender, Guy Pearce, Idris Elba, Logan Marshall-Green, Charlize Theron gibi oyuncular rol almaktadır.

Bilim kurgu filmleri severlerin izlemesini tavsiye ettiğimiz filmlerden biri olan Prometheus Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, bir uzay aracı bir gezegenden ayrılırken, insansı bir uzaylı yanardöner bir sıvı içer ve vücudunun çözülmesine neden olur. Kalıntıları şelaleye dönüşür ve uzaylının DNA'sı parçalanıp yeniden birleşir. 2089 yılında arkeologlar Elizabeth Shaw ve Charlie Holloway, İskoçya'da birbiriyle bağlantılı olmayan birkaç antik kültürden diğerleriyle eşleşen bir yıldız haritası keşfederler. Bunu, insanlığın ataları olan "Mühendisler"in bir daveti olarak yorumlarlar. Weyland Corporation'ın yaşlı CEO'su Peter Weyland, uzak ay LV-223'ün haritasını takip etmek için bilimsel gemi Prometheus'ta bir keşif gezisine fon sağlıyor. Android David yolculuklarını izlerken geminin mürettebatı hareketsiz bir şekilde seyahat etmeye devam eder.

Aralık 2093'te gelen misyon direktörü Meredith Vickers, Mühendisleri bulma ve onun izni olmadan iletişim kurmama misyonları hakkında onları bilgilendirir. Prometheus altyazılı izle filminde bir ekibin keşfettiği büyük, yapay bir yapının yakınındaki çorak, dağlık bir yüzeye inerler. İçeride taş silindirler, yekpare bir insansı kafa heykeli ve Mühendis olduğu düşünülen büyük bir uzaylının kafası kesilmiş cesedi; Shaw başını kurtarır. Mürettebat başka cesetler bulur ve onları türün neslinin tükendiğini tahmin etmeye yönlendirir. Mürettebat üyeleri Millburn ve Fifield, keşiflerden rahatsız olurlar ve Prometheus'a geri dönmeye çalışırlar., ancak kaybolduklarında yapıda mahsur kalırlar. Bir fırtına mürettebatı gemiye geri dönmeye zorladığında keşif seferi yarıda kesilir.

David gizlice yapıdan bir silindir alır, kalan silindirler ise koyu renkli bir sıvı sızdırmaya başlar. Geminin laboratuvarında, Engineer'ın DNA'sının insanlarınkiyle eşleştiği bulundu. David silindiri ve içindeki sıvıyı araştırır. Kasıtlı olarak bir içeceği sıvıyla lekeliyor ve onu, cevaplar için her şeyi yapacağını söyleyen, şüphelenmeyen Holloway'e veriyor. Kısa bir süre sonra Shaw ve Holloway sevişirler. Yapının içinde, yılan benzeri bir yaratık Millburn'ü öldürür ve Fifield'ın kaskını eriten aşındırıcı bir sıvı püskürtür. Fifield yüz üstü karanlık bir sıvı birikintisine düşüyor. Mürettebat döndüğünde Millburn'ün cesedini bulurlar. 2012 yapımı Prometheus izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak, en iyi film izleme sitesi Film Gezegeni farkıyla Full HD ve 1080p kalitede sitemizden izleyen herkese iyi filmler dileriz.