Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
4,059 İzlenme
Sessiz Bir Yer 2
7.3 IMDB Puanı

Sessiz Bir Yer 2

(A Quiet Place: Part II)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Buffalo FilmWorks
  • Film Süresi 1sa 37dk
Yönetmen
Senaryo Scott Beck, John Krasinski, Bryan Woods
2021 yapımı A Quiet Place Part II filmi 2018’de vizyona giren Sessiz Bir Yer izle filminin devamı niteliğindedir. Sessiz Bir Yer 2 full izle adıyla vizyona giren ABD yapımı bilim kurgu ve korku filmleri türünde yer alan yapımın yönetmenliğini ve senaryosu ise ilk filmde olduğu gibi John Krasinski tarafından yapılmıştır. Son filmde yaşanan kör ancak keskin duyu yeteneğine sahip uzaylılardan kaçan ailenin yaşadıklarının anlatıldığı Sessiz Bir Yer 2 izle filminin oyuncu kadrosunda bir önceki filmde yer alan Emily Blunt, Millicent Simmonds, Noah Jupe isimlerine ek olarak Cillian Murphy, Djimon Hounsou gibi oyuncular yer almaktadır.

Kıyamet Sonrası konulu filmler severlerin kesinlikle izlemesi gereken 2021 yapımı Sessiz Bir Yer 2 izle filminin konusuna gelirsek, film ilk olarak ilk filmde yaşananların başlangıcına dönüyor ve Lee çocuklarından biriyle bir beyzbol maçındayken Evelyn ise diğer çocuklarla alışveriştedir ancak maç esnasında herkes Dünya’ya yaklaşan bir nesneden sonra ortaya canavarların çıkmasıyla bir anda büyük bir kargaşa yaşanır. Etrafın kan gölüne dönmesiyle yaratıklar ses çıkartan herşeye saldırmaya devam ederler. Konu günümüze döner ve Lee’nin ölümünden sonra Evelyn yeni doğan bebeği ve diğer çocukları ile saklanacak yer ararlar. Regan’ın yüksek frekanstaki seslerle yaratıkları çaresiz bırakıp öldürebildiklerini öğrendikten sonra yeni bir yere kaçarlar. Ancak yeni geldikleri eve girdikleri sırada Marcus bir hayvan tuzağına yakalanarak ayağını yaralar ve yaratıkları kendilerine çekerler.

Regan’ın yanındaki hoparlörle yaratığı savunmasız hale getirip öldürmelerinden sonra diğer yaratıklardan kaçtıkları sırada Emmet isimli evin sahibi onları kurtarır ve kendi sığınağına götürür. Yaratıkların istilasından önce de arkadaş oldukları Emmet, daha fazla erzağı olmadığı için onlara yardım edemeyeceğini söyler. Bu sırada Marcus kulaklıktan bir şarkı duyar ve bunun diğer kurtulanlarla ilgili bir ipucu olduğunu düşünür. Regan ise bu yayının yapıldığı radyo kulesine ulaşabilirse tüm frekansı değiştirerek yaratıklara zarar verebileceğini düşünür ve adayı aramak için gizlice ekipten ayrılır. Ancak terk edilmiş bir trende kardeşi için ilk yardım kitini aldığı sırada bir yaratık gelir ve son anda Emmet tarafından bu yaratıktan kurtulur. Daha sonra ikili bu radyo kulesini bulabilmek için birlikte yola çıkarlar.

Evelyn ise sığınakta ilaç aradığı sırada Emmet’in karısının ölmüş bedenine denk gelince bir an panikler ve bir yaratığın onları fark etmesiyle yanlışlıkla bebeği ve kendisini havasız bir depoya kilitler. Diğer tarafta ise Emmet ve Regan yolculuklarına devam ederken adaya gidebilmek için küçük bir limana gelirler ancak burada çok sayıda suçlu insanlar tarafından tuzağa düşürülürler. Kargaşada denize atlayan Emmet, yaratıkların yüzemediğini fark eder. Hasar almamış bir tekneyle hayatta kalan insanların olduğu adaya ulaşan ikili, burada mutlu yaşayan insanları görünce kısa süreli bir şok yaşarlar ve bir süre sonra aralarına katılırlar. Evelyn ise sığınakta çocuklarını havasız bölmeden kurtarıp saklanmaya çalışırken bir yaratık daha gelir ve onları köşeye sıkıştırır. Emmet ise adayı dolaşırken karşı sahilden bir teknenin adaya doğru sürüklendiğini ve içinde yaratıklar olduğunu fark eder ve diğerlerine haber vermek için geri koşsa da geç kalır.

Emmet ve Regan adadaki insanların liderleri ile birlikte radyo kulesine zorlu bir yolculuk sonrasında ulaşırlar ancak kapıyı kapatamayınca yaratıklardan biri adamı öldürür. Daha sonra yaratık onlara doğru ilerlerken Regan sonunda frekansı radyoya bağlamayı başarır ve diğer tüm yaratıkları savunmasız bırakarak ailesini ve kendisini kurtarmayı başarır. A Quiet Place 2 - Sessiz Bir Yer 2 izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitesinde donmadan tek part halinde bedava yabancı film izleme sitemiz Film Gezegeni üzerinden izleyen herkese iyi seyirler dileriz.
Serinin diğer filmleri 1