Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Alternatif Fragman
3,879 İzlenme
Sil Baştan
8.3 IMDB Puanı

Sil Baştan

(Eternal Sunshine of the Spotless Mind)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Focus Features
  • Film Süresi 1sa 48dk
Yönetmen
Senaryo Charlie Kaufman, Michel Gondry, Pierre Bismuth
IMDb Top 250 filmleri listesinde 100. sırada yer alan Eternal Sunshine of the Spotless Mind izle filmi ya da Türkçe adıyla Sil Baştan izle filmi 2004 yılında Michel Gondry yönetmenliğinde vizyona girmiştir. 1 Oscar Ödülü, 103 adaylık ve toplamda 67 ödül alan başarılı film Sil Baştan full izle senaryosu Charlie Kaufman’a aittir. ABD yapımı bilim kurgu ve romantik filmler arasında yer alan Eternal Sunshine izle filmi en iyi aşk filmleri ya da en iyi romantik filmler listelerinde her zaman kendine ilk sıralarda yer bulmuştur. Sil Baştan izle filminin oyuncu kadrosunda ise Jim Carrey, Kate Winslet, Kirsten Dunst, Mark Ruffalo, Elijah Wood, Tom Wilkinson gibi ünlü oyuncular yer almaktadır.

İzlemeniz gereken Kült Filmler arasında yer alan Sil Baştan Türkçe Dublaj izle filminin konusu ise şöyle, Joel ve Clementine isimli çift bir gün aralarında kavga eder ve ayrılırlar. Bir süre sonra Joel, Clementine’in kendisi ile ilgili olan anılarını sildirdiğini öğrenir ve çok üzülür. Joel bir süre düşündükten sonra kendisi de aynı işlemi yaptırmaya karar verir ve Lacuna isimli şirkete başvuru yapar. Başvurudan sonra personel için Clementine ile ilgili hikayesini anlatan bir kayıt yapar. Personel Joel’in evine gelir ve beyni üzerinde çalışmaya başlar. Çalışanlardan biri ise Joel’in anılarından faydalanarak Clementine’i baştan çıkarmak için evden ayrılır. Diğer çalışanlar ise Joel’in evinde parti yapar ve aynı zamanda onun salonunda sevişirler.

Ancak Joel’in anıları silinirken Clementine’le yaşadığı şeyleri tekrar anımsar ve aslında onu unutmak istemediğini fark edip operasyonu kesmek ister. Ancak şirketin patronu personele telefon açınca durdurma işlemi gerçekleşmez ve Joel ile Clementine’in tanıştıkları bir sahile gelir ve Clementine ona o sahile gelmesini söyler. Bu sırada Howard, Mary’ye aşık olduğunu söyler ve öpüşürlerken Howard’ın karısı onları görür ve intikam almak için şirketin kayıtlarını çalarak müşterilerine yollar. Joel uyandığında ise Clementine ile ilgili hiçbir şey hatırlamamaktadır ve kalkıp ilk trenle Montauk’a gitmeye karar verir. Ancak kader onları bir araya getirmekte kararlıdır ve trende tekrar Clementine ile karşılaşır ve çift yeniden tanışır ve birbirlerinden etkilenirler.

Çiftin yeniden bir araya gelmesi ile yeni bir ilişkiye başlarlar ve Joel Clementine’i evine davet eder ancak eve gidince Howard’ın karısının gönderdiği posta ile karşılaşır ve birbirlerine ait kasetleri dinleyince şok olurlar ve ne olursa olsun yeniden deneme konusunda anlaşırlar. Eternal Sunshine full izle ya da Sil Baştan izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı izle filmini kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitesinde en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden izleyen herkese iyi filmler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum