Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, 1080p Fragman
1,751 İzlenme
The Banker
7.3 IMDB Puanı

The Banker

(The Banker)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Romulus Entertainment
  • Film Süresi 2sa
Yönetmen
Senaryo Brad Kane, Niceole R. Levy, George Nolfi
2020 yılında George Nolfi yönetmenliğinde vizyona giren The Banker izle filminin senaryosu da George Nolfi, brad Kane, Niceole R. Levy tarafından yazılmıştır. ABD yapımı olan drama ve biyografi filmleri kategorisinde yer alan The Banker izle filminin oyuncu kadrosunda ise Anthony Mackie, Nicholas Hoult, Nia Long, Jessie T. Usher ve Samuel L. Jackson isimleri yer almaktadır.

Biyografi filmleri izle hayranlarının izlemesini tavsiye ettiğimiz The Banker türkçe dublaj izle filminin konusu ise 1954 yılında başlıyor, Bernard emlak işine girmek isteyen ancak ırkçılığa maruz kalan bir adamdır. Bir gün gece kulübü sahibi ve oldukça zengin olan Joe ile karşılaşır ve Joe’yu kendisine yatırım yapması için ikna eder. Siyahi oldukları için insanların önyargılı ve ırkçı davranışlarına maruz kalmamak için şirket yüzü olarak Matt Steiner’ı seçerler. Matt’in de işi öğrenmesi ile gayrimenkul sektöründe oldukça başarılı bir konuma yükselirler. Bu üçlü genellikle siyahilere ev, iş yeri gibi yerler satarak mülklerini güvence altına alarak bazı bölgeleri yönetmeye başlarlar. Başarıları arttıkça gözünü yükseklere diken bu üç kahramanımız Teksas’ta bir banka’yı alarak siyahilere kredi vermeye başlarlar.

The Banker izle filminde daha sonra, siyahilerin hiç bir şekilde kredi çekememesi ya da mülk sahibi olamaması gibi konularda ırkçı yaklaşımlarda bulunan yerel halk, bankanın bu hareketlerinden şüphelenir ve incelemeye başlarlar. Banka’dan bir yönetici kayıtları incelendiğinde siyahilere verilen kredileri ortaya çıkarır ve Matt’i takip ederek Joe ve Bernard’a ulaşır. Banka ortaklarının siyahi olması sebebiyle onlara şantaj yapan bu bankacının ifşa tehdidinden sonra Matt bu ikiliyi yeni bir banka alma konusunda sıkıştırır ve şantajcıyı bankanın başına geçirir. Daha sonra kayıtları kontrol ettiğinde Matt'in dikkatsizliği sayesinde sayıda yasal olmayan ihlal keşfeder ve federal yetkililere haber verir. Bu olay sonucunda Joe, Matt ve Bernard tutuklanarak cezaevine gönderilir.

Mahkemede beyaz olmasının da avantajını kullanan Matt yalan bir ifade vererek Joe ve Bernard’ın kendisini kandırdıkları yönünde ifade verir ve siyahi ikili 50 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya kalır ve hapis cezasına çarptırılırlar. The Banker izle fillmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçeneği ile Full HD ve 1080p kalitesinde kesintisiz olarak donmadan izleyen herkese keyifli seyirler dileriz.