Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Alternatif Fragman
1,743 İzlenme
The Big Lebowski
8.1 IMDB Puanı

The Big Lebowski

(Büyük Lebowski)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Polygram Filmed Entertainment
  • Film Süresi 1sa 57dk
IMDb top 250 filmleri listesinde yer alan The Big Lebowski izle ya da Türkçe adıyla Büyük Lebowski izle filmi 1998 yılında Joel ve Ethan Coen kardeşler tarafından yönetilen ve aynı zamanda senaryosu yazılan suç ve komedi filmleri türünde yer alan ABD ve İngiltere ortak yapımı bir filmdir. Komedi filmlerin severlerin izlemesi gereken bu absürd yapım Kült filmler arasında kendine yer bulmuştur ve The Big Lebowski full hd izle filminin oyuncu kadrosunda ise Jeff Bridges, John Goodman, Sam Elliott, Julianne Moore, Steve Buscemi, David Huddleston, John Turturro, Philip Seymour Hoffman, Tara Reid, David Thewlis, Peter Stormare, Ben Gazzara gibi oyuncular yer almaktadır.

The Big Lebowski Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, bir yanlış anlaşılma sonucu Los Angeles’da zengin ve belalı bir tip olan Jackie Treehorn isimli bir adam, karısının borçlarını tahsil etmeleri için iki adamını Jeffrey Leboswki’nin evine gönderir ve bu adamlar Lebowski’yi dövdükten sonra yanlış adama geldiklerini ve isim benzerliği olduğunu anlarlar. Kendine ahbap lakabını takan mağdur Lebowski’nin ise hiç birşeyden haberi yoktur ve aşırı tembel bir adamdır. İki saldırgan yanlış adamı dövdüklerini fark ettikten sonra içlerinden biri Lebowski’nin halısına işer ve giderler. Daha sonra Lebowski’nin bowling arkadaşları ona diğer zengin Jeffrey Lebowski’ye gitmesini söyler ve evindeki zararın karşılanması için gaza getirirler.

Büyük Lebowski’nin ihtişamlı villasına giderek zarının karşılaşmasını istediğinde ise reddedilir ancak Ahbap evden çıkarken evin yardımcısını kandırarak halısına benzer bir halıyı malikaneden alır ve dışarı çıktığında ise Büyük’ün karısı Bunny ile tanışır. Aynı akşam Bunny kaçırılır ve Büyük Lebowski, Ahbap’tan yardım ister ve ödemesi gereken 1 milyon dolarlık fidyeyi götürmesini ister. Fidye parasını götüren Ahbap, Bunny’yi kaçıranlarla halısına işeyen adamların aynı kişiler olduğunu tespit eder. Aynı zamanda Ahbap’ın teorisine göre Bunny bu kaçırılma olayını kendi borçlarını ödemek için planlamıştır ve bunu Walter ve Donny ile paylaşır. Walter ise para dolu çantayı kirli çamaşırlarla değiştirir ve parayı saklar.

The Big Lebowski izle filminde buluşma yerine gittiklerinde karşı tarafın planları farklıdır ve Ahbap yeni bir plan yapmaya çalışır. Askeri geçmişi olan Walter ise yanında getirdi otomatik silahı çıkarır ancak kaza yapınca silah yere düşerek kazayla ateş alır ve mermiler arabaya isabet eder. Ekip olaylardan sonra birlikte takıldıkları salona gidince paranın hala arabada olduğu akıllarına gelir ve kaza yaptıkları yere döndüklerinde arabanın çalındığını fark ederler. Büyük Lebowski’nin kızı ise evde halının olmadığını ve Ahbap’ın onu aldığını öğrenince, kendileri için manevi bir değeri olan halıyı geri alabilmek için Ahbap’ın evine gider. Burada Ahbap, Bunny’nin aslında Treehorn’un paralı çalışanlarından biri olduğunu ve kaçırılma olayını kızın da doğruladığını öğrenir.

Mauda ayrıca babasının vakıf için ayırdığı o parayı onlardan geri alması için yardımını ister. Daha sonra Büyük, fidye parasının teslim edilmediğini, Ahbap ve arkadaşlarını Bunny’yi kaçırmakla suçlar ve Ahbap’a yeşil oje sürülmüş bir ayak parmağı gösterir. Maude ise Bunny’yi suçlar ve Ahbap’a destek olur. The Big Lebowski izle ya da Büyük Lebowski izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede sitemizden donmadan tek part halinde bedava izleyebilirsiniz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

18 yorum