Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
3,667 İzlenme
The Platform
7.0 IMDB Puanı

The Platform

(El hoyo)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Basque Films
  • Film Süresi 1sa 34dk
Son yılların distopik filmleri arasında ses getiren yapımlarından biri olan El hoyo izle ya da bildiğimiz adıyla The Platform izle filmi 2019 yılında Galder Gaztelu-Urrutia yönetmenliğinde vizyona girmiştir. İspanya yapımı korku, bilim kurgu ve gerilim filmleri kategorisindeki filmin senaryosu ise David Desola ve Pedro Rivero’ya aittir. The Platform izle filminin oyuncu kadrosunda ise Iván Massagué, Antonia San Juan, Zorion Eguileor, Emilio Buale Coka, Alexandra Masangkay isimleri bulunmaktadır.

Distopik filmler temalı The Platform türkçe dublaj izle filminin konusu ise, kahramanımız Goreng, duvarında 48 yazılı beton bir hücrede uyanır. Hücre arkadaşı Trimagasi, gıdaların bir platform aracılığıyla dağıtıldığı kule tarzı bir tesis olan adına delik dedikleri bir hapishanede olduklarını açıklar. En üst kattan üzerinde ağzına kadar yemek dolu olarak aşağı doğru inen Platform her katta belli bir süre durur. Daha alt katlara indikçe o katta olanlar sadece yukarıdakilerin bıraktıklarını yiyebilir. İnsanlar her ay rastgele yeni bir kata yerleştirilir. Goreng Don Kişot'un bir kopyasını, oda arkadaşı Trimagasi ise kendiliğinden bilenen bir bıçak seçer. Bir gün Miharu adında kanlar içinde bir kadın platforma iner. Trimagasi, Goreng’e kadının sürekli çocuğunu aramak için her ay deliğe indiğini söyler.

Goreng aslında diploma karşılığında tesiste altı ay kalmaya gönüllü olduğunu söyler. Trimagasi ise adam öldürmekten bir yıl hapis cezasına çarptırıldığı açıklar. İlk ay boyunca arkadaş olurlar, ancak oda karıştırma gününde Goreng yatağına bağlı olarak uyanır ve Platformun genelde boş olarak indiği 171. kata yerleşmişlerdir. Miharu, Trimagasi'nin etinden bir kısmını keser ve Goreng'e yedirir. Goreng delikte geçirdiği üçüncü ayında 33. katta bir Imoguiri ve köpeği Ramses uyanır. Goreng, onu hücrelere göndermeden önce kendisiyle görüşen yetkili olarak tanır. Imoguiri yemeğini paylaşır ve 34. seviyedeki adamları da bunu yapmaya ikna etmeye çalışır, ancak onu görmezden gelirler.

Aradan iki hafta geçer ve Goreng, eğer yapmazlarsa yiyeceğe pisliğini yapmakla tehdit eder ve işe yarar. Bir gün Miharu yaralı bir şekilde yanlarına gelir ve Goreng ile Imoguiri onu tedavi eder. Goreng, ertesi ay 202. katta uyanır ve Imoguiri'nin kendini astığını görür. En iyi Netflix filmleri arasında yer alan The Platform izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden izleyene herkese iyi gerilim filmleri dileriz.

Resimler 3