Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

17,297 Görüntülenme
Yaşam Şifresi
7.5 IMDB Puanı

Yaşam Şifresi

(Source Code)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Summit Entertainment
  • Film Süresi 1sa 33dk
Yönetmen
Senaryo Ben Ripley
Duncan Jones yönetmenliğinde 2011 yılında vizyona giren Source Code izle ya da Türkçe adıyla Yaşam Şifresi izle filmi ABD yapımı Bilim kurgu filmleri türündedir. Senaryosu Ben Ripley tarafından kaleme alınan Yaşam Şifresi full izle filmde bir trene yapılan saldırıyı değişik bir bakış açısıyla seyirciyle buluşturmaktadır. İzlerken her sahnesinde gerileceğiniz ve aynı zamanda gizem ve romantik filmlerden olan Source Code hd izle filminin başrollerinde ise Jake Gyllenhaal, Michelle Monaghan, Vera Farmiga, Jeffrey Wright isimleri bulunmaktadır.

Kesinlikle izlemeniz gereken filmler arasında yer alan ve yayınlandığı yıla damgasını vuran filmlerden biri olan Yaşam Şifresi Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek Amerikan ordusunda pilot olarak görev yapmakta olan Colter Stevens gözlerini bir trende açar ancak Coleter’ın son hatırladığı şey ise Afganistan’da bir uçuşunda olduğudur. Ancak uyandığında karşısında arkadaşı Christina yanındadır fakat trenin camından gördüğü yansıması ise farklı bir insandır. Colter şaşkınlığını Chirstina’ya ifade etmeye çalışırken tren bir anda patlar ve herkes ölür. Tekrar gözlerini kokpitte açarken Colleen Goodwin isimli yüzbaşı ona trendeki bombacıyı bulması için tekrar trene göndereceğini söyler.

Colter yaşadıklarının askeri bir simülasyon olduğunu düşünür ve görevi yapmak için tekrar trende uyanır ve bombayı bulur ancak bombacıyı bulamayınca tren tekrar patlar. Patlamadan sonra tekrar kapsülde uyanır ver trende gerçekleşen patlamanın gerçek olduğunu öğrenir ve bu saldırıyı engellemek için sadece 8 dakika öncesine gönderildiğini anlar. Tekrar trende uyanır ve bu kez Christina ile birlikte şüphelileri tespit etmeye çalışır ve bir takip sonucunda yine patlamaya engel olamaz ve her seferinde yeniden kapsülünde uyanır. Bu kez kapsüldeyken ona yardımcı olan Doktor ile konuşur ve ona Christina’yı kurtardığını söyleyince Doktorun cevabı sadece kaynak kodunda kurtarabildiğini gerçekte kurtarmadığını söyler.

Daha sonra Source Code izle hakkında bilgilendirilir ve olayın boyutunu daha net kavramaya başlar ve asıl amacının ikinci bir saldırıyı önlemek olduğunu öğrenir. Ancak Yaşam Şifresi türkçe dublaj izle filminde Colter’ın öğrendiği acı gerçek ise bir kaç ay önce savaşta öldürüldüğü ve bu deney için vücudunun bir kısmının kullanıldığıdır. Bu duruma oldukça öfkelenen Colter’a Doktor görev bittikten sonra ölmesine yardım edeceğini teklif eder ve Colter bunu kabul eder. Göreve son kez hazırlanır ve başarılı olsa da olmasa da 8 dakika sonra makineyi kapatacağını ve ölümüne izin verileceği konusunda anlaşırlar.

Göreve döndüğünde ise Christina ile buluşur ve bombayı etkisiz hale getirir, sonrasında da bombacıyı yakalayarak polise ihbar eder. Bu ilginç bilim kurgu filmi olan Source Code izle ya da Yaşam Şifresi izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitesinde donmadan tek part halinde en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden keyifle izleyen herkese iyi filmler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

13 yorum