Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
3,788 İzlenme
Yerçekimi (Gravity)
7.7 IMDB Puanı

Yerçekimi (Gravity)

(Gravity)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Warner Bros.
  • Film Süresi 1sa 31dk
Yönetmen
Senaryo Alfonso Cuarón, Jonás Cuarón, George Clooney
7 Oscar ödülü, 169 adaylık ve toplam 215 ödül ile önemli bir başarıya imza atan Gravity izle ya da Türkçe adıyla Yerçekimi izle filmi Alfonso Cuarón yönetmenliğinde 2013 yılında vizyona girmiştir. Başrollerinde Sandra Bullock ve George Clooney gibi ünlü oyuncuların yer aldığı Yerçekimi full izle ABD ve İngiltere ortak yapımı bir filmdir. Bilim kurgu ve gerilim filmleri türünde yer alan Gravity hd izle filminin senaryosunu aynı zamanda filmin yönetmenliğini de yapan Alfonso Cuaron oğlu Jonas Cuaron ile birlikte yazmıştır.

Bilim kurgu filmleri severlerin ölmeden önce izlemesi gereken filmler arasında yer alan Gravity izle, Yerçekimi Türkçe Dublaj izle filminin konusu ise şöyle, tecrübeli astronot Matt Kowalski, Hubble Uzay Teleskobunda güncelleştirme yapmak için Explorer isimli uzay mekiği ile Dr. Ryan Stone ile beraber bir yolculuğa çıkar. Dr. Ryan güncellemeyi gerçekleştirmek için bir uzay yürüyüşü yapması gerekir. Bu sırada Dünya’da kontrol merkezinden uzay mekiğine yaklaşmakta olan bir uzay enkazı hakkında uyarır. Bu sırada Ruslara ait bir casus uydusu da onları izlemektedir. Komuta merkezi ise Explorer’a dünyaya dönmeleri için emir verir. Ancak enkaz fırtınasına yakalanınca Dünya ile iletişimi kaybederler.

Enkaz bulutunun içinde kalan uzay mekiği ve teleskop başıboş ve çok hızlı olan parçaların hedefi olur ve Ryan’ın mekikle olan bağlantısını koparır ve Dr. Ryan uzayda kontrolsüz biçimde sürüklenmeye başlar. Kowalski ise riski alarak onu kurtarmayı başarır. ancak mekiğe döndüklerinde diğer personelin öldüğünü ve mekiğin çok fazla hasar aldığını tespit ederler. Kowalski ve Ryan hayatta kalabilmek için 2000 km uzaklıktaki uzay istasyonuna ulaşmak için küçük bir uzay aracını kullanmaya karar verirler. Yolculukları sırasında ikili normal hayatları hakkında konuşurlar. İstasyona yaklaşan ikili oranın da tahliye edildiğini fark eder eve Dünya’ya dönebilmek için kullanacakları uzay aracı da tahliye edilen personelle birlikte gitmiştir.

Kowalski Dünya’ya dönebilmek için bu kez Çin uzay istasyonuna gitme fikrini ortaya atar. Ancak uzay araçlarının yakıtı bitince kendilerini istasyona bağlayarak geri dönmeye çalışırlar. Bu sırada Ryan’nın ipi panellere takılır ve geri dönmekte zorlanır. Bağlı oldukları ipin ikisini birden taşıyamayacağını fark ettiklerinde ise Kowalski onu kurtarmak için ipten ayrılır ve Ryan istasyona dönmeyi başarır. İstasyonda ise Dünya ve Kowalski ile iletişimi kaybeder ve onunda öldüğünü kabullenir. Ancak talihsizlikler devam eder ve istasyonda yangın çıkınca Ryan uzay aracına geri döner.

Filmde uzayda savrulan enkaz ise istasyonu yok eder. Aracın da yakıtı bitince Ryan öleceğini düşünerek hava basıncını ve oksijen kaynağını kapatır ancak son anda Kowalski ortaya çıkar ve ona pes ettiği için kızarak kapsülünü Çin uzay istasyonuna yönlendirmesini ister. Kendine geldiğinde ise bunun bir halüsinasyon olduğunu anlar. Son zamanların en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan Gravity izle ya da Yerçekimi izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede keyifle en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden izleyebilirsiniz.