Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
22,634 İzlenme
Yıldızlararası
8.6 IMDB Puanı

Yıldızlararası

(Interstellar)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Warner Bros.
  • Film Süresi 2sa 49dk
Senaryo Jonathan Nolan, Christopher Nolan,
2014 yılında vizyona girdiğinde büyük yankı uyandıran Interstellar izle ya da türkçe ismiyle Yıldızlararası izle filmi Christopher Nolan yönetmenliğinde ve kardeşi Jonathan Nolan ile birlikte senaryosunu yazdığı bu bilim kurgu filmleri kategorisinde yer alan uzay ve gelecek temalı film 675 milyon $ hasılat elde etmiştir. IMDb top 250 filmleri listesinde yirmi sekizinci sırada yer alan ABD yapımı bu eser 1 Oscar ödülü ile 134 adaylık ve 39 farklı ödül kazanmıştır. Interstellar full izle filminin oyuncu kadrosunda ise Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain ve Mackenzie Foy gibi isimler yer almıştır. Yıldızlararası türkçe dublaj izle filminin konusu ise şöyle, 2067 yılında dünyada çıkan hastalıklar, toz fırtınaları ve çeşitli doğa felaketleri insanlığı tehdit etmektedir.

Günümüzde ise emekli bir NASA pilotu ve mühendis olan ve şimdilerde geçimini çiftçilik yaparak sağlayan Cooper, kayınpederi Donald, oğlu Tom ve kızı Murphy ile birlikte yaşamaktadır. Bir toz fırtınasından ardından, Murphy'nin odasında ne olduğunu çözemedikleri anlamsız bir şekiller belirir. Cooper ise bu görüntüleri yerçekimi varyasyonlarından kaynaklandığını ve bunların aslında coğrafi koordinatları temsil ettiğini keşfeder. Cooper, bu koordinatları araştırması sonucunda gizli bir NASA tesisine ulaşır. Araştırmaları sonunda 48 yıl önce, uzaylılar tarafından konumlandırıldıklarını düşündükleri Satürn'ün yakınında bir kara delik keşfeder. Aslında bu görsellerin bir geçit olduğunu ve Gargantua adında bir kara deliğe yakın olan ve üzerinde yaşam olma ihtimaline sahip birbirinden farklı çok uzak bir galaksiye açılan kapı olduğudur. Bu gezegenleri incelemek için gönüllü olan on iki astronot seçilir ve bu on iki astronot kara delikten geçerek o gezegenlere ulaşırlar. Dünyada ise Profesör Brand, astronotların gönderdiği verilere inceleyerek, insanlığın tehlikede olduğunu ve hayatta kalmaları için iki farklı plan yapar.

İlk plan yerleşimleri uzaya gitmek için bir yerçekimi itme teorisi geliştirmeyi içerirken ikinci plan ise yaşanabilir bir gezegene yerleşmek için 5.000 donmuş insan embriyosu taşıyan Endurance uzay aracını göndermeyi içerir. Bu uzay aracı için en uygun pilot ise Cooper'dan başkası değildir ve Endurance'ın pilotluğunu yapmak için işe alınır. Cooper, uzaya gitmeden önce, döndüğü zaman ile orada geçirdiği zamanları karşılaştırmak için kol saatini Murphy'ye verir. Miller'ın gemisi ise paramparça olmuştur. Gargantua karadeliğine yaklaştıkça zaman ciddi şekilde genişler ve zaman kavramı herkes için değişmeye başlar. Cooper ve Brand'a göre yolculukları kısa sürse de Romilly için aynı şey söz konusu değildir ve geri döndüklerinde aradan 23 yıl geçmiştir. En iyi uzay filmleri arasında en üst sıralarda yer alan Interstellar ya da Yıldızlararası izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K, Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi uzay filmleri dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum