Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Alternatif Fragman
2,214 İzlenme
Geleceğe Dönüş 1
8.5 IMDB Puanı

Geleceğe Dönüş 1

(Back to the Future)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Universal Pictures
  • Film Süresi 1sa 56dk
Yönetmen Robert Zemeckis
Senaryo Robert Zemeckis, Bob Gale
80’li yılların en ünlü bilimkurgu yapımlarından olan Geleceğe Dönüş 1 Türkçe Dublaj Full HD 1080p izle orijinal adıyla Back to the Future üçlemesinin ilk filmi olan bu filmin konusuna geçmeden önce henüz senaryosu bile bitmemişken neredeyse bütün film stüdyoları tarafından beğenilmediği için geri çevrilmiştir. Yapımcılığını Steven Spielberg ve Bob Gale’in üstlendiği gelmiş geçmiş en iyi bilimkurgu filmlerinin başında yer alan bu filmin başrolünde Michael J. Fox, Christopher Lloyd ve Lea Thompson gibi ünlü isimleri ve yönetmen koltuğunda da Robert Zemeckis’i görüyoruz. Film yayınlandığı 3 temmuz 1985 tarihinden sonra 380 milyon $ hasılat ile döneminin en başarılı filmlerinden biri olmuştur.

Özellikle filmin çekimlerine başlamadan önce zaman makinesi için buzdolabı yerine DMC markasının Delorean isimli kapıları martı şeklinde açılan aracı kullanmaya karar vermeleri de film için en önemli anlardan biri olmuştur. DMC’nin ürettiği Delorean 80’li yılların başından itibaren 9000 adet üretilmiş fakat marka dönemine göre sıradışı özelliklere sahip olsada aracın üretiminde kullanılan materyaller, aracın ağır olması vs. gibi dezavantajları ile şirketinin iflasına yol açacak kadar zarara sokmuştur. Fakat bu aracın sıradışı görünümü sanki gelecekten gelmiş gibi hissettirmesi filmimiz için adete biçilmiş kaftandı. Bu sıradışı bilimkurgu filmi ana karakterlerimizden biri olan ve müzisyen olmak için yanıp tutuşan Marty McFly ve onun kadim dostu çılgın bilim adamımız Doktor Emmet Brown’ın maceralarını anlatıyor.

Altyazılı olarak da izleyebileceğiniz Geleceğe Dönüş 1 Türkçe Dublaj Full HD 1080p izle filmde çılgın bilim adamımız Dr. Emmet Brown’ın 30 yıl önce kafasına aldığı darbeyle aklına düşen Akı Kapasitörünü çizmesiyle ve 30 yıllık uğraşın sonucunda zaman makinesini icat etmesiyle başlıyor. Bu zaman makinesinin çalışması için gerekli olan plütonyum eczanelerde satılan birşey olmadığı için illegal yollardan teröristlerle irtibat kurup plütonyuma sahip olan çılgın doktorumuzun tek sorunu bu değildir tabikide. Marty McFly’ın bir sabah doktoru ziyaret etmesiyle başlayan aksilikler silsilesi tarihlerde olan rakam hatası ile bir anda kendisini 30 yıl öncesinde bulmasıyla başlar.

Aksilik biter mi? 1955 yılına giden Marty burada annesinin genç hali ile karşılaşır ve istemeden de olsa annesi ile babasının tanışmasına engel olur. Annesinin ona karşı beslediği romantik duygular ve babasıyla tanışamaması ile oluşan domino taşı etkisi ile geleceği değiştirdiğini öğrenen Marty çılgın bilim adamımız bilim adamımız Emmet Brown’dan yardım ister. Henüz her şeyden habersiz olan doktoru ikna etmek çok da kolay olmayacaktır. Geleceğe Dönüş filmini Türkçe dublaj ve Türkçe altyazılı izleyebileceğiniz bu yapımı 4K Full HD ve 1080p kalitede en iyi yabancı film izle sitemiz Film Gezegeni farkıyla keyifle sitemizden izleyebilirsiniz.
Serinin diğer filmleri 2

Resimler 2