Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
8,042 İzlenme
Star Wars Bölüm 1
6.5 IMDB Puanı

Star Wars Bölüm 1

(Star Wars: Episode I - The Phantom Menace)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi LucasFilm
  • Film Süresi 2sa 16dk
Star Wars Bölüm 1 Gizli Tehlike izle filmi George Lucas senaristliğinde ve yönetmenliğinde 1999 yılında vizyona girmiştir. Orijinal adı Star Wars Episode I - The Phantom Menace olan ABD yapımı uzay konulu filmler temalı bilim kurgu filmi Star Wars serisi filmlerinin yapım olarak dördüncü ancak kronolojik sıralamada ki ilk filmidir. Film aynı zamanda 3 Oscar adaylığı, 24 farklı ödül ve 60 adaylık alarak önemli bir başarıya imza atmıştır. Star Wars Bölüm 1 türkçe dublaj izle filminin oyuncu kadrosunda ise Liam Neeson, Ewan McGregor, Natalie Portman, Jake Lloyd, Ian McDiarmid isimleri yer almaktadır.

Star Wars Bölüm 1 Türkçe Dublaj izle filminin konusu ise, uzak bir galakside Ticaret Federasyonu isimli birlik Galaktik Cumhuriyet tarafından ambargo uygulanan Naboo gezegenini istila etme hazırlığı yapmaktadır. Galaktik Cumhuriyetin lideri Finis Valorum ise jedi şövalyeleri Qui Gon Jinn ve çömezi Obi Wan Kenobi’yi karışıklığı çözmeleri için Ticaret Federasyonuna gönderir. Karanlık tarafın lideri ise Darth Sidious’a jedi şövalyelerini öldürmesi için emir verir ve savaş başladığında jedilar Naboo gezegenine kaçar. Obi Wân ve Oui Gon Gungan olan Jar Jar ile karşılaşırlar ve Jar Jar onlara kendi saklı şehirlerine götürerek jediların liderlerini ikna etmesi için konuşmasına vesile olur. Ancak Gunganlar ilk başta ikna olmaz ve jediları Jar Jar ile birlikte geri gönderirler.

Star Wars izle filminde Kraliçe Padme’ye ulaşan Jedi şövalyeleri ona yaklaşan savaştan bahsederler ve Kraliçe ile ekibini alarak Cumhuriyetin başkentine gitmek için yola çıkarlar. Ancak gemileri yolda hasar alınca mecburen Tatooine gezegenine iniş yapmak zorunda kalır. Yıldız Savaşları 1 izle filminde daha sonra arızalanan parçaların yerine yenisini almak için şehir merkezine giden ekip burada Watto isimli bir satıcının küçük kölesi Anakin Skywalker ile tanışırlar. Qui Gon burada Anakin Skywalker’ın gücünü hisseder ve onun seçilmiş kişi olduğu kehanetine inanır. Bu arada Anakin’in sahibi olan Watto, ekibin Cumhuriyet parası ile ödeme yapmasını kabul etmez.

Jedi ise Watto ile Anakin’in bir yarışı kazanabileceği üzerine bahse girer ve eğer kazanırsa istediği parçayı almayı, kaybederse de gemilerini vermeyi teklif eder. Ancak bir süre sonra Sidious’un çırağı Darth Maul onları bulur ve Qui Gon ile savaşırken gemilerine kaçmayı başarırlar. En sonunda başkente dönmeyi başarabilen ekip Senatoya savaşla ilgili önerilerde bulunurlar. Bu sırada Qui Gon ise Jedi konseyine Anakin’i eğitmek için izin ister ancak Anakin’in gücünden emin olan konsey aynı zamanda onun gücün karanlık tarafına karşı olan bazı zayıflıkları olabileceğinden dolayı bu teklifi reddederler. Ancak Qui Gon bu konuda ısrarcıdır. Daha sonra Jedi Konseyi Obi Wan ve Qui Gon’dan Sithleri araştırmalarını isterler.

Naboo gezegeninde ise Padme, Gunganları savaş için ikna etmiştir ve savaş başladığında Anakin içinde saklandığı savaş uçağını yanlışlıkla çalıştırır ve kendisini bir anda savaşın ortasında bulur. Yıldız Savaşları Bölüm 1 izle ya da Star Wars Bölüm 1 izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile Star Wars serisinin tüm filmlerini kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitesinde en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni farkıyla keyifle izleyebilirsiniz.