Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
7,052 İzlenme
Star Wars Bölüm 3
7.5 IMDB Puanı

Star Wars Bölüm 3

(Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi LucasFilm
  • Film Süresi 2sa 20dk
Yıldız Savaşları Bölüm 3 izle ya da Star Wars Bölüm 3 Sith'in İntikamı izle filmi 2005 yılında George Lucas senaristliğinde ve yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Uzay konulu filmler hayranlarının kesinlikle izlemesi gereken ve kült filmler arasında yer alan Star Wars serisinin bu filmi yapım olarak altıncı film olurken kronolojik sıralamada ise üçüncü sırada yer almaktadır. 1 Oscar adaylığı, 18 farklı ödül ve toplamda 38 adaylık ile önemli bir başarı elde eden Star Wars Bölüm 3 Türkçe Dublaj izle filminin oyuncu kadrosunda ise Ewan McGregor, Natalie Portman, Hayden Christensen, Ian McDiarmid, Samuel L. Jackson, Christopher Lee, Anthony Daniels, Kenny Baker, Frank Oz gibi isimler yer almaktadır.

Yıldız Savaşları Bölüm 3 Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Grievous komutasındaki Droid ordusu son saldırısı ile Palpatine’i kaçırır. Jedi konseyi ise Obi-Wan Kenobi ve Anakin Skywalker’ı Palpatine’i kurtarmaları için göreve gönderirler. Düşman gemisine gizlice sızan Obi Wan ve Anakin burada Sith Lordu Kont Dooku ile karşı karşıya gelir ve aralarındaki savaşı jedilar kazanır ve gemiyi Coruscant’a götürürler. Buraya geldiklerinde ise Anakin Skywalker baba olacağını öğrenir. Baba olmanın verdiği heyecanla eşi Padme’nin yanına koşan Anakin acı haberi alır ve Padme’nin doğum sırasında öldüğünü öğrenir.

Daha sonra Palpatine, Anakin’in hayatını kurtarması sebebi ile onu Jedi konseyine temsilci olarak atar ancak konsey ondan şüphelendiği için Anakin’in jedi rütbesi almasına onay vermezler. Star Wars 3 izle filminde Palpatine’e güvenmeyen konsey Anakin’den onu izlemesini ister ancak bu durum onu rahatsız eder ve konseye olan güvenini azaltır. Bir süre sonra Jedi konseyinin şüpheleri boşa çıkmaz ve Palpatine gücün karanlık tarafı ile ilgili bilgileri ile Anakin Skywalker’ı baştan çıkarır. Anakin Skywalker, Palpatine’in savaşın arkasında ki kişi olduğunu ve onun bir Sith Lordu olduğunu anlar ancak Palpatine’in Padme’nin ölümü dahil ölüme engel olabilme ve daha birçok güce karanlık tarafın gücü ile sahip olabileceği konusundaki ikna çabası aklını karıştırır.

Anakin ilk başta bu durumu bir Jedi ustası olan Windu’ya bildirse de Windu’nun Palpatine ile olan kapışması sırasında Padme’yi geri getirebileceği inancı ağır basar ve araya girerek Windu’yu öldürür ve gücün karanlık tarafını seçerek onun öğrencisi olmayı kabul eder ve Darth Vader adını alır. Daha sonra emrine verilen askerlerle Jedi Tapınağına giderek oradaki Jedi öğrencileri ve jedi ustalarına katliam gerçekleştirir. Daha sonra Palpatin senatoya çıkarak Cumhuriyete son vererek Galaktik İmparatorluğu ilan ederek Jediları ve onlara destek veren herkesi hain ilan eder. Star Wars Episode III Revenge of the Sith ya da Türkçe adıyla Yıldız Savaşları Bölüm 3 Sith’in İntikamı izle filminde gerçekleşen olayları ve Jedi’ların Sith’ler ile olan mücadelesi Star Wars Bölüm 6 izle filmini Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p izle kalitesinde kesintisiz olarak en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni sitemiz üzerinden izleyen herkese iyi Star Wars filmleri dileriz.