Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
14,134 İzlenme
Hobbit 1
7.8 IMDB Puanı

Hobbit 1

(The Hobbit: An Unexpected Journey)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi New Line Cinema
  • Film Süresi 2sa 49dk
J.R.R. Tolkien’in romanından uyarlama Hobbit filmleri serisinin ilk filmi olan Hobbit 1 Beklenmedik Yolculuk izle filmi 2012 yılında Peter Jackson yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Fantastik filmler hayranlarının severek izlediği Hobbit serisi, Yüzüklerin Efendisi serisi filmlerinden önce yaşanan olayları anlatıyor. Hobbit 1 türkçe dublaj izle filminin senaryosu ise Peter Jackson ile Fran Walsh ve Philippa Boyens isimlerine aittir. Filmin oyuncu kadrosunda ise Ian McKellen, Richard Armitage, Martin Freeman, Ken Stott, Cate Blanchett, Ian Holm, Christopher Lee, Hugo Weaving, James Nesbitt, Elijah Wood, Andy Serkis, Sylvester McCoy, Barry Humphries, Manu Bennett isimleri yer alıyor.

Hobbit 1 Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Yüzüklerin Efendisi filminden hatırladığımız Bilbo Baggins’in doğum günü eğlencesinden önce Bilbo, yeğeni Frodo için 60 yıl önce yaşadığı bazı olayları yazması ile başlıyor. Bilbo hikayeye ejderha Smaug’un henüz dağı katliama başlamadan önce cücelerin kralı Thror’un kendi halkına sağladığı zenginliği anlatmaktadır. Smaug, Yalnız Dağ’ın yakınlarındaki Dale köyünü yok edip Yalnız Dağ’dan cüceleri kovup dağın zenginliklerine sahip olduğu sırada Elf’ler cücelere yardım etmeyi reddetmiştir. Bunun üzerine cüceler hayatları boyunca Elflerden nefret etmeye başlar. Cüce Kral’ın torunu Thorin, dağı ve intikamını geri alabilmek için Gandalf ile Shire’da Bilbo Baggins’in evinde toplanırlar.

Cüce ekibine ise dağa gizlice girip cüceler için çok değerli bir elması çalması için Bilbo’yu da hırsız olarak gruba dahil ederler. Gandalf’ın ve cücelerin bilmediği şey ise Bilbo’nun yüzüğü bulmuş olmasıdır. Bilbo ve cüceler yollarına devam ederken bir trol grubu tarafından yakalanır. Ancak Bilbo’nun iyi bir yalancı olması ve kıvrak zekası sayesinde güneş doğana kadar onları oyalaması ile troller taşa dönüşür ve ölmekten kurtulurlar. Kısa bir yolculuktan sonra trollerin mağaralarını bulan ekip burada elflere ait bazı silahlar bulurlar ve bunları kullanmak için alırlar.

Ekibe bir süre sonra Gandalf tekrar katılır ve zorlu yolculuğa devam ederler. Elflere ait Ayrıkvadi’de mola verdikten sonra yollarına devam ederler ancak kendilerini bir anda savaşın ortasında bulurlar. Bir yandan Goblinler bir yandan da Orklar ile savaşmaya devam ederler. Zorlu bir yolculuğun ardından Dağ’a yaklaşırlar. Hobbit 1 Beklenmedik Yolculuk izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden izleyen herkese iyi filmler dileriz.
Serinin diğer filmleri 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

10 yorum