Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
8,668 İzlenme
Arınma Gecesi 1
5.8 IMDB Puanı

Arınma Gecesi 1

(The Purge)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Universal Pictures
  • Film Süresi 1sa 25dk
Yönetmen
Senaryo James DeMonaco
2013 yılında vizyona giren The Purge izle ya da Türkçe adıyla Arınma Gecesi 1 izle filmi, yönetmenliğini ve senaristliği James DeMonaco tarafından yapılan bir filmdir. ABD yapımı olan film aksiyon ve korku filmleri türünde yer alan distopik bir filmdir. The Purge full izle filmi cinayetin ve neredeyse tüm suçların geçici olarak bir günlüğüne yasal olduğu yıllık Arınma Gecesi sırasında zengin bir ailenin katil bir çete tarafından hayatlarının tehlikede olduğu bir hikayeyi anlatmaktadır. Arınma Gecesi filmleri serisinin ilk filmi olan Arınma Gecesi 1 full izle filminin oyuncu kadrosunda ise Ethan Hawke, Lena Headey, Adelaide Kane, Max Burkholder gibi oyuncular yer almaktadır.

Distopik filmler severlerin kesinlikle izlemesi gereken filmlerden biri olan Arınma Gecesi 1 Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, 2014 yılında Amerika’da başa geçen totaliter yeni bir parti, ekonomik bir çöküşün ardından tüm suçların yasal olduğu ve acil hizmetlerin geçici olarak askıya alındığı yıllık bir olay olan "Arınma Gecesi" onaylayan bir yasa çıkarır. 2022 yılına kadar ABD’nin hedefi ise suç oranı düşük ve işsizlik oranının %1'e düşeceğini hesaplamaktadır. James Sandin, karısı Mary ve çocukları Zoey ve Charlie ile James'in şirketi tarafından üretilen güvenlik sisteminin onları güvende tutacağından emin bir şekilde Arınma Gecesini beklemektedirler.

Arınma Gecesi 1 Altyazılı izle filminde yılın ilk Arınma Gecesi başlarken, James güvenlik sistemini etkinleştirir ve aile normal hayatlarına devam etmek için dağılır. Zoey odasına geri döner ve güvenlik sistemi devreye girmeden önce eve gizlice giren Henry'yi, ilişkileri hakkında babasıyla konuşurken bulur. Bu arada, Charlie güvenlik kameralarını izlerken yaralı bir adamın yardım çağırdığını fark eder ve adamın içeri girmesi için sistemi geçici olarak devre dışı bırakır. Ancak James buna karşı çıkar ve sistemi yeniden devreye alırken adamı silahıyla tehdit ederek tutar. Daha sonra Henry alt kata gelir ve James'e silahını doğrultarak ateş açar ve James de buna karşılık Henry’ye ateş açınca Henry yaralanır. .

Bir süre sonra kameralardan kapılarının önüne gelen maskeli ve ağır silahlı insanlar olduğunu görürler. Grubun lideri daha önce içeri aldıkları adamı geri vermelerini ister ve bunu yapmazlarsa evi işgal edeceklerini söyler. Mary ise James’e güvenlik sistemlerinin olası bir saldırıya karşı dayanıklı olup olmadığını sorar ve James ona böyle bir ağır saldırı karşısında direnemeyeceklerini söyler. Daha sonra onu çeteye vermek için bir karar vermeleri gerekmektedir. Süre dolduktan sonra çete eve girer ve James ile grubun lideri arasında arbede yaşanır ve James, adam tarafından bıçaklanır.

Charlie, komşular gelmeden ve diğer silahlı adamlar içeri girmeden önce komşularının evlerini terk ettiğini fark eder. Mary ise Purger'lardan ikisi tarafından yakalanır ve kadın olan Purger, Mary'nin üzerine oturur ve Mary'yi gıdıklamaya başlar. Komşularının yardıma gelmesiyle Mary kurtarılır. James aldığı yara nedeniyle ölürken, Zoey ise saldırganı öldürmeyi başarır. Mary komşularına teşekkür etmek ister ancak Grace Ferrin, servetlerinin komşuların pahasına elde edilmesi nedeniyle grubunun Sandins'e olan nefretini ortaya çıkarır ve aileyi yakalayıp öldürmeye hazırlanırlar. Sonrasında ise Charlie’nin daha önce eve aldığı yabancı adam gelir ve komşulardan biri öldürerek aileyi serbest bırakmaya zorlar.

Arınma Gecesi 1 izle filminde sabah olur ve Grace kontrolü ele geçirmeye çalışınca Mary onu yaralar. Sirenler çalmaya başlayınca Arınma'nın sona erdiğini bildirilir ve komşuları gitmek zorunda kalır. Haberlerde ise bu yılki Arınma Gecesinin şimdiye kadar yapılanların en iyisi olduğu belirtilir. Korku ve gerilim filmleri severlerin kesinlikle izlemesi gereken film serilerinden biri olan Arınma Gecesi filmleri serisinin ilk filmi Arınma Gecesi 1 izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede en iyi yabancı film izle sitesi Film Gecesi üzerinden keyifle izleyebilirsiniz.