Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
3,538 İzlenme
Harry Potter 4 Ateş Kadehi
7.7 IMDB Puanı

Harry Potter 4 Ateş Kadehi

(Harry Potter and the Goblet of Fire )
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Warner Bros.
  • Film Süresi 2sa 37dk
Yönetmen
Senaryo Steve Kloves, J.K. Rowling
2005 yılında vizyona giren Harry Potter filmleri izle serisinin dördüncü filmi Harry Potter 4 Ateş Kadehi izle filmi Mike Newell yönetmenliğinde vizyona girmiştir. Senaryosu önceki filmlerde olduğu gibi Steve Kloves tarafından yazılmıştır. Başrollerinde Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson isimlerinin yer aldığı Harry Potter 4 türkçe dublaj izle filmi 1 Oscar adaylığı, 41 adaylık ve 13 farklı ödül ile önemli bir başarı yakalamıştır.

En sevilen romandan uyarlama filmlerden biri olan Harry Potter 4 Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, Harry ve arkadaşları Quidditch Dünya Kupasına hazırlandıkları sırada ezeli düşmanı ve Voldemort’un gücüne kavuştuğunu öğrenirler ve tüm büyücülük dünyasında korku başlar. Turnuvada ise Harry’nin yaşı yetmese de Ateş Kadehi Harry’yi turnuvaya seçer. İlk görevi ejderhanın altından yumurtasını alabilmek olan Harry, bu görevi başarıyla geçer. İkinci görev ise suyun altında sevdiği birini kurtarmaktır. Harry ikinci görevde de ikinci olur.

Harry Potter ve Ateş Kadehi izle filminde daha sonra son görev için her okulun temsilcisi bir labirentten yolunu bularak kupaya ulaşmalıdır. Harry başarılı bir şekilde labirentten çıktığında kupanın aslında Voldemort’un onları beklediği bir mezarlığa çıkan anahtar olduğunu keşfederler. Mezarlıkta ise Voldemort, Cedric’i öldürme büyüsü ile öldürür ve Harry’nin çaresiz kalması ile Voldemort bedenine kavuşur. Harry, Voldemort ile karşı karşıya gelmesinin ardından Expelliarmus büyüsünü kullanarak Voldemort’un dikkatini dağıtır ve anahtarla birlikte Hogwarts’a döner. Harry’nin okula dönmesi ile okulda çıkan kargaşada,

Moody kılığına girmiş bir ölüm yiyen Harry’yi öldürmeye çalışır. Dumbledore’un müdahalesi ile durumu toparlar ve olayların büyümesini engeller. Harry Potter hayranlarının sıkılmadan, ailecek izleyebileceği Harry Potter 4 Ateş Kadehi izle filmini Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden izleyen herkese iyi fantastik filmler dileriz.