Yeni adresimiz filmgezegeni1.com olmuştur.

King, Dual Fragman
8,218 İzlenme
Harry Potter 7 Ölüm Yadigarları: Bölüm 1
7.7 IMDB Puanı

Harry Potter 7 Ölüm Yadigarları: Bölüm 1

(Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 )
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Warner Bros.
  • Film Süresi 2sa 26dk
Yönetmen
Senaryo Steve Kloves, J.K. Rowling
Harry Potter 7 Ölüm Yadigarları Bölüm 1 izle filmi David Yates yönetmenliğinde 2010 yılında vizyona girmiştir. J.K. Rowling'in romanlarından uyarlanan bu yapım Harry Potter serisinin yedinci filmidir. Senaryosu Steve Kloves’a ait olan film 2 Oscar adaylığı, 14 farklı ödül ve toplamda 51 farklı adaylıkla önemli bir başarı elde etmiştir.Harry Potter 7 Türkçe Dublaj izle filminin oyuncu kadrosunda ise Daniel Radcliffe, Bill Nighy, Emma Watson, Richard Griffiths, Harry Melling gibi isimler yer almaktadır.

Harry Potter 7 Ölüm Yadigarları 1. Bölüm izle filminin konusuna gelirsek, Harry ve Ron, Sihir bakanı Rufus’un Voldemort tarafından öldürüldüğünü öğrenirler. Sonrasında Voldemort’un hortkuluklarının peşine düşerler. Snape ise Voldemort’a Harry’nin gittiğini söyler. Bu sırada Harry ve Ron kılık değiştirerek sihir bakanlığına gizlice girerler. Ayrıca kayıp Gryffindor Kılıcı’da Harry’ye miras kalmıştır. Harry, Ron ve Hermione Londra’da Ruh Emicilerin saldırısına uğrarlar ve kurtulmak için Grimmauld’e saklanırlar.

Ekip madalyonu Umbridge'den alsalar da vahşi doğada Ron yaralanır. Harry, Voldemort'un asa yapımcısı Gregorovitch'i öldürdüğünü görür. Hermione ve Harry Godric's Hollow'a giderler ve burada Harry ailesinin mezarını ve eski evlerini ziyarete gider.

Burada Bathilda ile tanışırlar ancak bu kişi gerçekte Bathilda değildir. Daha sonra ikili Nagini ile savaştıktan sonra Harry’nin asası kırılır ve ormana kaçar. Harry Potter filmleri serisinin yedinci filmi olan Harry Potter 7 Ölüm Yadigarları Bölüm 1 izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleri ile kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitesinde kesintisiz olarak en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni sitemizden keyifle izleyebilirsiniz.